Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40-44 napos ciklusnál hogyan...

40-44 napos ciklusnál hogyan számolják a terhességet? Ugyanúgy?

Figyelt kérdés

Bocsi a buta kérdésért de nem világos. Ha 28 naposak valaki ciklusai,akkor a nemvárt napján 4 hetes.


De 40-44 napos ciklusnál hogy van ez?


2016. jan. 21. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A nemvárt napján Te is négy hetes vagy-gyakorlatilag. Viszont Utolsó menstruáció szerint-ahogy a terhességi kort számítják, hat hetes vagy.

Az orvos össze fogja vetni a látott ultrahangképet, és a menstruáció alapján számított kort, amiből Te magadnak nyugodtan levonhatsz kb. két hetet, akkor kapod meg a kb. igazi korodat. De ha nagyon pontos akarsz lenni, akkor -12-16 napos időintervallumot vonsz le (ezt kerekítettem fel 14 napra)

Érdemes egyszer elmenni ultrahangra a 7-12. hét közt pluszban, ekkor elég pontosan meg tudják becsülni ultrahang alapján a korát, és utána azzal számolni tovább, vagy eleve úgy jelentkezni be dokihoz ultrahangra, hogy az már legalább a 7. terhességi heted legyen (Azaz nemvárt utáni 3 héttel ;) )

Ha valamit nagyon bonyolultan írtam le, kérdezz!

2016. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) így teljesen érthető! Tehát akkor kb 9 hetesen menjek előszőr orvoshoz,hogy lásson is valamit? Ami akkor 7 hetesnek felel meg? Tehát ugyanúgy,mint ha 28 napos ciklusom lenne. 2 napja késik és 4 napja pozitív a tesztem. Akkor még 2,5 hét? Teszteljek még?
2016. jan. 21. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Közép időben van a peteérés.Tehát neked a 20-22 napon volt elvileg.Pl nekem úgy volt mikor terhes lettem,hogy utoljára dec 21 jött meg,ahhoz képest kellett volna szept 25-re kiirni szülni,de mivel nekem nem 28 hanem 34 napos ciklusaim voltak akkor,és tudom is mikor nem védekeztünk,így kerek egy héttel később volt peteérésem,a kicsi is egy héttel volt kisebb,egy héttel későbbre is irtak ki.

TEhát te a nemvárt napján papiron 6 hetes lennél,de ugyanúgy 4 hetes vagy,a késői peteérés miatt,tehát majd ha késik két hete kb,akkor menj dokihoz.A kicsi úgy nüvekedik,mintha rendes ciklusaid lennének.

2016. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, kb ket hettel kesobb lehet neked peteeresed, mint annak, akinek 28 napos a ciklusa. (A lutealis szakasz szinte mindig 14 nap, a peteeres van kesobb hosszabb ciklusnal).

Azaz ahogy az elso valaszolo is irta, mensitol szamitva hat hettel valojaban 4 hetes a terhesseg, tehat ha 7 hetesen tervezel orvoshoz menni, akkor a mensi elso napjatol szamitva az 9 hetre van a te esetedben.


Normalis orvosnal nincs is ebbol semmi gond, mert elvileg mindig megkerdezik, hogy milyen hosszu szokott lenni a ciklus, pont emiatt mert pl 42 napos ciklusnal nem pont ugy kell szamolni a szules varhato idejet; mint egy 28 naposnal.

Es az ultrahangot idejet is ehhez viszonyitva tuzik ki, majd 10-14 het kozott az embrio merete alapjan veglegesitik is a valos terhessegi kort.

De van olyan orvos ma is, akit ez nem erdekel es ragaszkodik a 28 napos ciklus szerinti szamitashoz. A baratnomnek vannak ilyen ciklusai, mint neked, tudta is, hogy mikor volt peteerese, de az orvost nem igazan erdekelte. A korai ultrahangokon is vegig megvolt ez a ket hetes kulonbseg (ugye a baba ennyivel kisebb volt), de a doki akkor sem akarta modositani a szules varhato idejet. A vege az lett, hogy az orvos szerinti 40. heten befektette a korhazba (mert ugye az valojaban meg csak 38 het volt es a szulesnek semmi jele nem volt) es el is kezdtek inditgatni a szulest ezzel is, azzal is.

Tehat ilyen is van, erdemes odafigyelni.

2016. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!