Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatokra van szükségem....

Tapasztalatokra van szükségem. Tegnap voltam 36hetes vizsgálaton. Ott levették a Streptococcusod nevű kenet vizsgálatot. Mi ez?

Figyelt kérdés
Utánna olvastam elég aggasztó majd jövő héten lesz meg az eredmény.Valaki tud erről valamit mondani? Esetleg volt valakinek pizitív az eredmény 😕 volt valami tünete amiből tudhatom,h.baj lehet?
2020. jan. 30. 04:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pozitív, akkor sincs semmi, csak kaptok antibiotikumot szüléskor. 😊
2020. jan. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a babára lehet(ne) veszélyes, ha nem szűrnék... ne aggódj rajta, ez rutin.

Ahogy az első válaszoló is írta, ha jelen is van a szervezetedben, akkor antibioval kezelnek, és semmi gondotok nem lesz....😊

2020. jan. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha levették a kenetet akkor már gond nem lesz, eredménytől függetelnül. A nagyobb baj akkor van ha nem veszik le (pl nálunk, ha vki nem fogad orvost, akkor nem veszik le, legfeljebb, ha tud a kenetvételről és kiharcolja magának) és mégis fertőzött a kismama, mert akkor nem fog gyógyszert kapni rá és a baba megbetegedhet. Aztán vagy kikezelik vagy nem.
2020. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív volt 38 hetesen. Kaptam antibiotikumot, 5 napig kellett szednem. Ha időközben megindult volna a szülés, akkor infúzióban kaptam volna meg szüléskor, ill. a babám is kapott volna születése után.
2020. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok!
2020. jan. 30. 08:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem csináltak ilyen vizsgálatot, 2018. Augusztusba szültem. Nem is tudtam hogy van ilyen vizsgálat nem volt fogadott orvosom. Szüléskor kaptam vénásan valami inejekiót. Akiknek nem volt ilyen vizsgalat figyeltek a babákat, vért vettek tőlük . Kisfiamnak nem lett jó az eredmény igy 5 napig napi 2 szer antibiotikumot kellett kapni csak utanna jöhettünk haza. Hál isten utánna minden rendben volt. Örülh hogy megcsinálták ezt a vizsgálatot.
2020. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igen örülök jobb időben megtudni,meg elöbb tudnak vele foglalkozni!
2020. jan. 30. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!