Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szükséges dolgok...

Milyen szükséges dolgok kellenek a babának születés után?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy listát csinálni, hogy miket is kell megvennünk, illetve árban is legalább képben legyünk mennyit kell majd költenünk. Minden kis apróság érdekelne. Még van időnk bőven, de nem szeretném, ha valami kimaradna. Szóval kiságy, babakocsi, hordozó, ruhák stb. stb. Tudnátok még sorolni mik kellenek?

2020. jan. 30. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Google --> babakelengye lista.
2020. jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Ìrd be a guglibe, hogy baba kelengye lista.

Nézd meg és gondold végig most szerinted ebböl mi kell vagy mi sem.

Ahány ember annyian mást fognak mondani, hogy mi kell a babának. AZtán gyerekenként is változik.

Az ár szerintem kezdödik 100.000Ft-tol annyi azért kell még ha használt dolgokat is veszel, és ha mindenböl újat és márkásat akkor akár 1M is elérheted vele.

MI 9 éve az elsö gyereknél kb 700.000Ft-t költöttünk, de sajna senki semmit nem adott kölcsönbe vagy örököltünk volna. Baba bútorból egy elég drágát vettünk de olyat amit most 9 évesen is tud használni, vagy is nem babás, csak ágyat kellett 4 évesen cserélni, a komód átalakítható...

A legtöbb babás dolgot eladtuk, így azért jött is vissza késöbb pénz.

2020. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ami nekünk volt (első baba) a lényeget írom ami eszembe jug

Kiságy+matrac, hordozó, babakocsi, babafészek, forgós zenélő a kiságyra, ágynemű szett, plenkázólap, textilpelus, normál pelus, takarók/plédek, kisruhák, bodyk, zoknik, sapi stb, kabala/plüss, popsitörlő, popsikrém, nekem ami kihagyhatatlan ha lesz második az a rugalmas hordozókendő, kifogó/törcsi, cumisüvegmosó, cumisüveg, ha akarsz cumi akkor, mecsek baby tea (kapható dm-rossmann-gyógyszertár) ezt adnak a kórházban is folyadékpótlásra illetve

ha fájna a pocija arra is szuper, későbbre pihenőszék, olajok, fürdető (nekem a gyógyszertári nagyon szárította így Gabi édes álom fürdetőt használjuk), lázmérő, kiskanál (majd kell adni vitaminokat csepp formában és azzal)

Nekem ami fontos volt mellszívó, betét, bimbóvèdőkrém (sajna rosszul kapta be a cicit ès kisebesedett, de azóta minden okés).


Nagyjából ami eszembe jutott azt leírtam :) De nézegess utána .

2020. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező:


Kiságy matraccal.


Valami amin pelenkázhatsz, akár csak egy merev pelenkázó lap is jó, de komplett bútort is vehetsz. Ez igény és pénz kérdése.


Textil pelenka min. 10 db, évszaknak megfelelő ruhák.


Pelenka, popsitörlő, popsikrém.


Valami amiben hordozod a gyereket. Hordozókendő, babakocsi, stb. Szintén igény és pénz kérdése.


Ha jártok kocsival, akkor kocsiülés, kocsihordozó.


Kiskád.


Gyógyszertári cuccok, amit a doki felír majd.


Opcionális:


Légzésfigyelő, ha megnyugtat. Kötelező, ha koraszülött, vagy légzésproblémás a gyerek.


Mellszívó, cumisüveg, szoptatós párna, sterilizáló. Ezek attól függnek, hogy szoptatni fogsz, vagy tápszerezni. Nem érdemes előre megvenni.


Pihenőszék, játszószőnyeg, adamo hinta.

2020. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lansinoh krém a cicidre mindenképpen! már a kórházban! életmentő tud lenni. Mi amit még pluszba vettünk neki és most 6 hetesen használja ki igazán az az Adamo hinta, illetve a pihiszék életmentő ha elmennél mosdóba stb. tudod magaddal vinni, hogy lásson téged. bár ezt a funkciót az autós hordozó is elláthatja. melltartó betétből amúgy a dm-es párszáz forintos is megteszi, én már azt használom, nem a márkásat mert annyi fogy, hogy iszonyú.
2020. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Védőnö még nem adott listát?

Írd be googleba a babakelengyét.

2020. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!