Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan anyuka aki a terhess...

Van olyan anyuka aki a terhessége során huzamosabb ideig barnázott, de nem szedett semmilyen gyógyszert?

Figyelt kérdés
Az orvosom próbált megnyugtatni hogy ez nem baj, nem kell foglalkozni vele.

2020. jan. 31. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj másik orvoshoz


Mi a vérzés oka, mit mond?

2020. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vérzés, egy egy körömnyi barna pötty a betéten. Azt mondta ez normális...
2020. jan. 31. 21:40
 3/12 SpecKrisz válasza:
5%

Habár sose próbáltam de egyébként a “barna/barnázás” a heroin/heroinozást jelenti szlengben. Így ilyen “értelmezéssel” nézve elég fura, már abszurdan vicces a kérdés... XD

Bocsi csak muszáj volt megjegyeznem ;)

2020. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress egy másik orvost, legalább egy plusz vélemény erejéig.Én egy ideig voltam így.De először rendesen vér jött úgyhogy bent fogtak megfigyelésen.Nem találták meg az okát.Volt egy szobatársam abban a pár napba és neki csak a 24 héten derült ki, hogy a méhszájsebe miatt van.Rengetegszer volt kórházban addigra.De akár szextől is lehet mert lent is vérbőség van könnyebben sérülnek az erek.
2020. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Volt már egy lányom, amikor 3 éves volt megfogant a 2.babánk, a 8.héten egy kis barna folt lett a papírom pisilés után. Azonnal ügyeletre mentünk, ahol sajnos megállapították, hogy nem él már, missed ab lett. Aztán 1,5 év múlva megfogant a következő gyerkőcünk, ugyanúgy a 8.héten pisilés után barnás-pirosas lett a papír. Beszáguldottunk a 45 km-re lévő ügyeletre, és dobogott a szíve az ultrahangon. Kaptam progeszteront. Itt szuszog mellette. Én a helyedben el ennék egy másik orvoshoz!
2020. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
87%
Én barnáztam a 6-7. héten. Nem kaptam ra gyógyszert, terhesség elején gyakori, mert odakoncentrálódik a vér és érzékenyebb az a terület. Megnézettem, nekem hematoma miatt volt a barnázás. Ágynyugalom, azóta nem vérzek, viszont a hematoma nem tűnt el eddig
2020. febr. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Na most tegyük tisztába akkor. A barnazas vérzés.

Aki hematoma vagy mehszajseb miatt vérzik, azzal nem tudsz mit tenni, pihensz, nem emelsz nehezet, sok magnézium és remenykedsz.

De, ha progeszteron hiány miatt vérzel, arra gyógyszert kell kapnod különben baj lesz.

Terhesség alatt a vérzés semmilyen formája nem normális, amelyik orvos azt állítja hogy ez rendben van, azt keruld el.

2020. febr. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem normális, azonnal menj orvoshoz!
2020. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Az a nem normális, hogy barnázással itt a gyakorin mindenki paráztatja meg orvoshoz küldi a koraterheseket.

Ha "progeszteronhiánytól" barnázik valaki, az az esetek nagy hányadában azért van, mert az embrió nem termel elég hcg-t, mivel a sárgatest progeszterontermelése az általa érzékelt hcg-től függ. Ha egy embrió nem termel hcg-t, vagy nem eleget, az azért van, mert valami nincs rendben vele. Ebben az esetben miért tartaná bárki fenn mesterséges progeszteronnal a nem egészséges terhességét? Előbb-utóbb úgyis elmegy. Nagyon ritka, amikor az anya progeszteronelégtelensége miatt kevés a progeszteron termelése egy amúgy rendben lévő terhesség esetén, mivel ha kevés a progi, akkor eleve nagyon nehéz teherbe esni, az esetek nagy többségében az anya eleve progipótlót szed.

13. dpo-tól 17. dpo-ig barnáztam. Azóta semmi. Orvos megállapította a terhességemet, minden rendben van. Nem tartanám fent mesterségesen a beteg terhességemet, hogy aztán utána tragédiának éljem meg, hogy beteg a gyerek.

2020. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Ja, és most majd jönnek, akik mondják, hogy de ők barnáztak és rohantak orvoshoz, kaptak gyógyszert, aztán pedig egészséges gyerekük született. De ők honnan tudják, hogy gyógyszer nélkül nem lett-e volna ugyanolyan egészséges az a gyerek? Ez csak az orvosoknak meg az orvoslátogatóknak jó, akik hegyekben írják fel az utrót meg nem tudom, még miket parázó kismamáknak, mert velük mindent meg lehet vetetni.
2020. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!