Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kellett abbahagynom a...

Miért kellett abbahagynom a Meforalt terhesen?

Figyelt kérdés

Amint megtudtam, hogy terhes vagyok, szóltam a diabetológusomnak, aki azt mondta, hogy hagyjam abba a Meforalt.

Miért kellett abbahagynom? Csomó helyen azt olvasom, hogy magzatvédő hatása van, és nem hagyják abba a kismamák. Most akkor hogy van ez? Teljesen kétségbe vagyok esve!



2020. febr. 12. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Terhesség alatt inzulint lehet használni.
2020. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Mert nem egységes az endokrinológusok véleménye ebben, ezt az én saját dokim mondta. Én végig szedtem Mercformint mindkét terhességemben, szülések előtt pár héttel hagytam abba a szoptatás miatt, mert akkor tényleg nem lehet.


Nem voltam inzulinos. IR miatt szedem alapból.

2020. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, nem értem. Ha a gyerek úgy fogant meg, hogy gyógyszerrel van rendben a cukrod, akkor neki az a "természetes" állapot. Az ismerősi körömben mindenki csak a szülés napján nem vette be (mert nem tudott úgy enni, hogy ne okozzon gondot), de már másnaptól, szoptatás mellett is újra szedték.

Én terhesen nem szedtem, mert pont előtte kellett más okból abbahagynom, de szoptatás alatt már én is újra szedtem.

2020. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!