Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki hasonló...

Angel106 kérdése:

Volt már valaki hasonló helyzetben? Magzati retardáció

Figyelt kérdés

Kedves Kismamák, Anyukák!

Hátha valaki van/

Pontosan 32 hetes kismama vagyok ès tegnap voltam a dokimnál vizsgálaton. Elkeseredtem miután jobban belegondoltam mit is mondott.

Eddig a mèhlepèny miatt aggodalmaskodtam ami megközelítette a mèhszájat. Ez kissè javulni látszik. 3mm-el feljebb ment,így 15-20mm a távolság.

Viszont ami jobban aggaszt,hogy az egy hèttel ezelőtt törtènt kötelező genetikai UH-hoz kèpest kisebb mèreteket mèrt. A pocakmèret tuti kisebb lett ès mèg 1-2 értèk szintèn,így a becsült súly is persze. Megkötelítőleg 100g-al.A genetikai uh-t nem a dokim vègezte,de ugyanabban a kórházba ugyanazzal a géppel csinálták.

Utána olvastam,lehet nem kellett volna ès a magzati retardáció volt amit találtam, de azt is úgy,hogy a magzat lemaradása az átlagoshoz van nèzve,nem pedig a saját maga (korábban mèrt) mèretèhez kèpest. Remèlem nagyjából èrthetően fogalmaztam.

A doki persze nem rèmisztett semmivel annyit mondott jövőhèt pènteken vár vissza ellenőrzèsre,hogy meglássuk hogy fejlődik a baba, de èn addig ezen fogok őrlődni. Volt már valaki hasonló helyzetben,ha igen mi lett a vège? Előfordulhat szerintetek,hogy esetleg a genetikain elmèrtek nèhány mm-el pluszban nèhány méretet vagy ez lehetetlen?

Tegnap óta persze nèzegetem a pocak kèpeket ès mintha az is kisebb lenne....

Köszi a válaszaitokat!



2020. febr. 13. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fele dolog amit ilyenkor mérnek/mondanak, tipp. Ne aggódj ezen, a stressz biztos nem segít. Foglald el magad addig valamivel.
2020. febr. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Jo tanacs: ne olvasgass az interneten ilyeneket. Ha megszuletett a baba, akkor sem, mert a velt tunetei alapjan minimum valami sulyos, gyors lefolyasu, halalos betegsege lesz.

Ha aggodsz akkor menj el ujra az orvoshoz, de igy stresszelni semmi ertelme.

2020. febr. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtt 5 kilóra becsülte a babám súlyát, 3 kilóval született. Nyugodj meg.
2020. febr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első babám magzati retardációval született, ami nemnazt jelenti hogy beteg, csak iszonyatosan soványka és kisebb is mint az átlag.Most második babánkat várjuk, ő sokkal jobb súlyban van mint a bátyó, de 34 hetes uh-n azt mondták hogy 1 héttel le van maradva az átlag babáktól, kb 2200 grammra becsülték, de az orvos azt mondta hogy arányos baba.Próbálj lazítani,kicsit másra gondolni, orvos tudja mit kell tenni ha mégis kiderülne hogy gond van!
2020. febr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, úgy akartam írni, hogy kisebb volt mint az átlag au első szülött.Lassan már 4 éves lesz és teljesen utolérte a társaitm
2020. febr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez még semmit nem jelent, ne aggódj.

A mérések se miliméter pontosak.

Képzeld el, hogy az én babámat hétfön 3100grammra becsülték, kedden megszültem 4180grammal.

2020. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
100g kb azt jelenti, hogy 3mm-rel rövidebbnek mérte a hosszát. Ne parázz rá.
2020. febr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megpróbálok lenyugodni addig,ahogy csak tudok.remélem hamar elröppen ez a hét.

Köszönöm a válaszaitokat.

2020. febr. 14. 08:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, lehet csak elmértek, mert ha jól értem nem ugyanaz az ember, ugyanazzal a géppel csinálta a 2 vizsgálatot és csak 1 hét telt el.


Amúgy nekem is magzati retardacioval született a babám, 36.heten vették észre és 37.en született 2400g-al. Holnap lesz 6 hós és 6450g :)

2020. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem se olvass a neten, mert csak stresszeled magad. az uh-n nem tudnak mérnöki pontossággal mérni, így előfordul, hogy pár mm-t tévednek. Nekem volt olyan hogy ugyan az a doki ugyan azzal a géppel 1 hónap különbséggel tök más méretet mért a petefészkeimre meg a méhemre is... gondolom pl a méhem nem lett két centivel kisebb egy hónap alatt
2020. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!