Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény biopszia. Kérlek,...

Méhlepény biopszia. Kérlek, aki átesett már rajta, írjatok tapasztalatot, mindent ezzel kapcsolatban. Nagyon félek tőle! Mivel és hogyan nyugtattátok magatokat előtte? Köszönöm, aki válaszol.

Figyelt kérdés

#chorionbiopszia #méhlepény biopszia #méhlepény mintavétel
2020. febr. 16. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Soha nem csináltatnám meg. Nagy a vetélés kockázata. Ezt elfelejtik mondani. Három gyerekem van. Mind egészséges gyerek, két terhességnel is akartak küldeni erre a vizsgálatra. Az utolsó terhességnél 35+-os voltam. Megkoszontem a lehetőséget és saját felelősséggel hazasétáltam. Boldogan élünk semmi bajuk.
2020. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem nagy, 0,5-1% a kockázat, felesleges ijesztgetni a kérdezőt. Nyilván nem jókedvéből megy ilyen vizsgálatra és nagyon jó neked, hogy egészségesek a gyerekeid, de vannak aki nem ilyen szerencsések.

Kérdező, ha pihensz és egészséges vagy, szerintem nincs aggódnivalód. Próbálj megnyugodni és bízni magadban és a picikédben. Bár nekem nem volt ilyen vizsgálatom, de anyukámnak velem való terhességekor volt, sokat mesélt róla. Nagyon szigorúan pihenés (!!!!) sok folyadék és tényleg próbálj megnyugodni. Minden rendben lesz, csak ne olvasgass rémtörténeteket :) Szurkolok, hogy minden jó legyen.

2020. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Akkor csináltasd meg, ha nem tartanád meg a babát ha beteg. Ha mindenképp megtartjátok, akkor felesleges.

Nekem volt ilyen vizsgálat, én is nagyon féltem. Két egészséges gyerek után, bevállaltuk a vizsgálatot, bár nem tudtuk, mit tennénk, ha baj lett volna a babával,de szerencsére az derült ki,hogy egészséges.

Maga a vizsgálat nem vészes, rosszabbra számítottam. A szúrás közben lehet nézni uh-n, hogy mit csinálnak, és azt néztem, még a tűt sem láttam.

Pihenni kell utána, még aznap hazaéngednek, de tartsd be amit javasolnak. Kérj segítséget, főleg ha van nagyobb gyerek.

A vizsgálat után sok türelem kell, míg megkapod az eredményt, ez több hét is lehet. Nelem adtak telefonszámot,amin lehetett érdeklődni, talán egy hét után.

Kitartást!

2020. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bemesz atoltozol elintezik a papirugyeket

Majd hivnak.

Felfekszel az agyra es folyamatos UH mellet szurnak egy jo vastag tuvel (ja erzesteleites van helyi) majd abba egy vekonyabbal vesznek mintat. Este hazaehetsz. Masnap ha faradt vagy pihenj 1 max 2 nap eleg es ujra a regi vagy

Gyorsan gyogyul a helye nem marad myoma

X ido mulva megvan az eredmeny.

En spec azzal lezdtem h ha memondja a nemet a gyereknek sikitani fogok 😂 3x probalkozott h naaaa megmondja . Kizart

2percig voltam bent h veletlenul se csusszon ki a szajan 😂

2020. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi magánban csináltattuk ikrekkel (dupla szúrás), sokkal rosszabbra készültem. Éhgyomorra menj, vagy legalábbis ne teli hassal, nekem erre nem hívták fel a figyelmem és nagyon hányingerem volt utána. Az utána lévő ultrahang nekem megterhelőbb volt, mint a biopszia, ott a helyi érzéstelenítés miatt csak nyomást éreztem. Utána a fekvést szigorúan tartsd be, és nem lesz baj!
2020. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem keveritek az amnioval?
2020. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Jó olvasni egy kis tapasztalatot.

Az elsőnek annyit üzennék, hogy akkor legyen okos, ha neki sem lesz más választása.

2020. febr. 17. 21:18
 8/12 AkireM ***** válasza:

Szia kedves kerdezo! Megkerdezhetem miert kuldtek biopsziara?

Leirom az en tapasztalatom ami sajnos nem lesz tul rozsas :(

1 evet vartam a babamra mire vegre megfogant :) ilyen boldog meg sose voltam ugy ereztem megvan minden amire vagytam, eljott a 12 . Heti uh... azonnal eszre vette a doki a vastag tarkoredot orrcsont nelkul :( ezen kivul meg volt boven szervi baja de azt mar nem reszletezte.. kiborultam.. osszeomlott a vilag ... el kellett menjek biopsziara mivel a papir nelkul nem engedik a megszskitast. Probalt figyelmeztetni a doki hogy mire keszuljek , de erre nem lehet 😢

Czeizel intezetbe mentunk gyorsan hogy ott megiscsak jok a korulmenyek... a bunko orvos aki csinalta csak megjobban kiborultam :( alapbol zokogtam hogy beteg a baba erre kiabalt velem az orvos hogy ha csak bogni tudok akkor menjek ki mert foglalom a helyet... plusz mikor bekapcsolta az uht volt egy ilyen kijelentese hogy “ uristen ez hogy nez ki” a gyerekre gondolt hogy milyen serult es hogy van meg eletben... megjobban zokogtam , aztan eljott a szuras... igen 2-3 kicsi szuri ami elvileg erzestelenito, de abban az idegallapotban nekem nem hatott.. jeleztem is de azt mondta ennyi jar... majd jott a hatalmas szuri, ami olyan fajdalmas volt hogy azt leirni nem is tudom ... volt egy tartaly amibe raktak bele a dbokat annak a hangjat azota is hallom soha nem felejtem el... iszonyu volt!!!

Aznap este olyan gorcseim lettek hogy korhazba kerultem... persze kozoltek velem hogy latjak hogy beteg a gyerek stb de mig nincs meg a papir hogy beteg addig vissza kell tartani... :(

Sok ido volt mig eredmeny lett 10 nap kb... 2-3 napra jottem haza a korhazbol aztan mendem vissza hogy elvegyék ... :(

Nagyon nehez lelkileg kigyogyulni ebbol a traumabol ...

azota 12 hetes vagyok es kislanyt varok :) ezaz egy dolog ami vissza hozott , ujra elek ☺️

Sokat olvastam utanna hogy kinek fajt kinek nem a vizsgalat es sok esetben a magzatvizvetelre kuldik el a kismamakat amire azt mondjak hogy nem olyan veszes...

Viszont ez.. sok erot kuldok !!!!

Irj kerlek mi lett veled 💕

2020. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Természetesen nem amniora gondoltam, igenis biopsziám volt. Ígyis azt mondom, hogy a félelemtől, izgulástól sokkal rosszabbul voltam, mint magától a szúrástól.
2020. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia kedves 8/9-es! Nagyon sajnálom, ami veled történt! De külön köszönet, hogy ezt is leírtad. Sajnos én is túl vagyok 2 magzat elvesztésén, (spontán) úgyhogy tudom mit érzel. Sosem lehet elfelejteni.

Jelenleg azért küldenek, mert nemsokára 38 leszek, illetve mert a kombinált teszt eredménye magas kockázatú lett Down kórra. :( 1:44-hez. Ultrahangos eredmények rendben vannak, minden méret megfelelő szerencsére. Állítólag a korom miatt jött ki a rossz véredmény. Nagyon bízom benne hogy nem lesz semmi baj! Utána mindenképpen fogok írni.

2020. febr. 19. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!