Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok, de még...

Várandós vagyok, de még nagyon az elején tartok. Ismerősök, kollégák előtt még titkolnám, de hogy?

Figyelt kérdés
Volt korábban egy vetélésem, lassan 1 éve, ezért a mostani várandósságot még inkább óvnám, mint eddig. Jártam sportolni barátokkal, de elég durva csoportos óra, így nem mennék most. Mit mondjak ,hogy ne legyen egyértelmű? 6 hetes terhes vagyok. Van valakinek jó ötlete?

2020. márc. 2. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul vagy, nem érsz rá, meghúztad izmod pihenteted, nincs kedved.
2020. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyesmire gondoltam. De azért 3 hónapig folyton van valami 2 naponta azért az kicsit túlzás. Na mindegy , végülis úgyis valamit kell mondanom, és inkább nekik hazudok, minthogy baj történjen a babával. Senkit sem szeretnék megsérteni, meg hazudni is utálok, viszont tudom,hogy elmondani az igazat még nem szeretném. Remélem pár hónap múlva ők is meg fogják érteni. ☺️
2020. márc. 2. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyes vagyok, egyébként én ugyanígy voltam, de én azonnal szóltam amikor vetélés után megfogant, pont emiatt, hogy tudják mi van. Megkértem ne legyen téma, tiszteletben tartották.
2020. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én még senkinek nem szeretném elmondani, csak a férjem tudja (nyilván.)🥰 Köszönöm szépen a válaszodat!
2020. márc. 2. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Attól nem lesz védettebb a terhességed, ha titokban tartod. Ha az élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van az embriónak, akkor elvetélsz. Ha egészséges az embrió, megmarad. Nincs ebben semmi hókuszpókusz.
2020. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Oke utolsó, de nem biztos hogy megint be akarja jelenteni mindenkinek, ha baj lenne. Azért ezt nem nehéz elképzelni... nyilván minden jot kívánok kérdező. Amúgy Achilles in huzodas pl elég sokáig gallyra teszi a sportokat 😉 lassan gyógyul.
2020. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt mondanám hogy meghúzódott az izmom (vagy ilyesmi) és most egy ideig nem mehetek mert az orvosom azt javasolta, így ne haragudjatok de most kénytelen vagyok kihagyni 6 hetet.
2020. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Filthfan!


Köszönöm ezt a kommentet, biztos szükséges volt ezt megírnod, remélem jobb a lelkednek,hogy egy kismamát bántasz, így is van min aggódnom ,de tényleg köszönöm, és gratulálok ehhez a megnyilvánuláshoz. Remélem sosem tudod meg milyen érzés elveszteni egy babát, magyarázat ide vagy oda . ☺️ Főleg,hogy én nem azért vesztettem el a babát, mert neki baja volt, hanem ,mert van egy dns mutációm, NEKEM, nem a babával volt baj . De persze biztos ezt is tudtad, hiszen nincs ebben semmi hókuszpókusz .


Nem hiszem azt, hogyha nem mondom el senkinek akkor védettebb leszek , vagy akár a babám az lesz, de nem szeretnék erről beszélni senkivel, az első 3 hónapban legalábbis biztos nem. Szerintem ezt mindenki máshogy éli meg, és nem szükséges magyarázkodnom miatta . Ez az én döntésem. Arra vártam megoldást,hogy hogyan ne kelljen ennek kiderülnie, és még a többieket se bántsam meg .

Nem véletlenül titkolják az emberek az első trimeszterben a terhességet, pl azért mert ketten szeretnék megélni, örülni, mint mi, illetve benne van az is, hogy sajnos ilyenkor még bármi megtörténhet.

De kívánok neked több együttérzést, empátiát stb. Mert hidd el , amit írtál azt mindenki tudja, de azért nem kell a képébe vágni az embereknek. 😉🤚


Az értelmes kommentelőknek nagyon köszönöm, már tudom mit fogok mondani! 🥰

2020. márc. 3. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!