Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell félnem, ha már...

Mennyire kell félnem, ha már megrövidükt a méhnyak 22 hetesen?

Figyelt kérdés
2. tehesség, c2000 az érték..a doki szerint nem gond. De honnan tudjam, hogy rövidül e, vagy nyìlik e a méhszáj? 4 hét mùlva kell mennem ùjra, az rengeteg idő. Nagyon félek, hogy addig baj lesz :( Vannak jelek?
2020. márc. 3. 21:03
 1/4 A kérdező kommentje:
*megrövidült
2020. márc. 3. 21:04
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Kétszer nyíltam ki még félidő előtt. Első terhességemnél már nem lehetett mit tenni; 21. héten elveszítettem az egészséges babáimat...


Másodiknál meg a 18. heti UH-ról a műtőbe kerültem. Még épphogy össze tudtak varrni. Összesen 6 hónapot feküdtem, csak wc-re kelhettem fel; de legalább a kislányom most itt van épen, és egészségesen.


Mondjuk én nyíltam is a rövidüléssel együtt; belülről, kifelé; ezért csak UH-gal lehetett látni.

Saját tapasztalatom szerint nem lehet érezni semmit sem abból, hogy baj van; csak amikor már nagy.


Ilyen esetben, mint a Tiéd, ma már szoktak felhelyezni Arabin pesszáriumot, ami nagyon jól tehermentesíti a méhszájat, és megvéd attól, hogy rosszabbodjon a helyzet. Itt tudsz utána olvasni: [link]

2020. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol a dokidban, keress másikat..


Amúgy nekem 2100 volt az érték, kb 26 hetesen.

Előtte, már 18 hetesen is 2000

Nem lesz semmibaj, pihenj sokat ez a fontos. A stressz pont nem segít. De ez semmi extra,csak pihenj.

2020. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnálom első válaszolò. Igazábòl én egy orvosban sem bìzom sajnos, egy nagyon rossz tapasztalat miatt, ìgy hiába keresnék másikat. :( Pròbalok nem stresszelni, kár hogy nincs tipikus jele..
2020. márc. 4. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!