Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tudod/sejted, hogy terhes...

Ha tudod/sejted, hogy terhes vagy, akkor mikor kell elmenni orvoshoz? És nőgyógyászhoz ugye?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok terhes és még fiatal is vagyok hozzá csak úgy érdekelne! Ja és még egy kérdés! A nőgyógyász küld el mindenféle vizsgálatra vagy ő csinálja vagy hogy megy ez egyáltalán?? Bocsi ha hülye a kérdés csak érdekel de még fiatal vagyok!
2010. júl. 24. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is kéne venni egy terhességi tesztet. Utána már egyszerű. Ha terhes vagy elmész a nőgyógyászhoz, s ő majd elmondja, hogy hova kell menned. Vérvétel, védőnő stb.
2010. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor kimarad a menstruáció (7-8-10 napos késés) akkor szoktak terhességi tesztet csinálni, patikában, vagy drogériákban lehet kapni. Ha a teszt pozitív, akkor szoktak elmenni nőgyógyászhoz, aki ha megállapítja a terhességet (megvizsgál, kézzel, és ha van a rendelőben ultrahangos gép, azt is csinál) elküld vizsgálatokra (vérvétel, ultrahang). Ha a teszt negatív, akkor várni szoktak, hogy megjön-e, mert van hogy csak simán késik. Ha mégse jön meg, akkor is érdemes elmenni nőgyógyászhoz, hogy kiderítse miért maradt ki.

2010. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor mégy el orvoshoz,ha pozitívat teszteltél.Ha késik akárcsak 2 napot is- és terhes lehetsz-már tesztelhetsz aztán ha pozitív doki,utána ultrahang,ha már van "szívhang" ultrahangon ált. 6 hetesen akkor védőnők vizelettel együtt jelenj meg:)ők kiállítják a kiskönyved és írnak beutalókat vérvételre,belgyógyászhoz,fogászatra aztán háziorvossal lebélyegezteted ezeket és intézed a labort,belgyógyot,fogászatot.Aztán mindent elmondanak..
2010. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!