Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek volt terhességi...

Valakinek volt terhességi refluxa?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok.

Pár hete gombócérzésem volt a torkomban, a házi orvosom azt mondta rá, hogy a gyomorsavamtól.

Én is éreztem hogy sok, de nem mart meg égetett, csak simán jött fel.

Most köhögök főleg este meg reggel, és fáj a torkom is annyira hogy alig tudtam enni, olyan fájdalmay volt.

Volt aki így járt? Gondolom most kicsit be van gyulladva is a torkomnál.

Kinek mi segített? :( már teljesen kivagyok. :(



2020. márc. 9. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
31hetes vagyok. Mióta fentebb van a baba néha előfordul. Nem szedek rá semmit. Várom hogy elmúljon.
2020. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített a René, ha nem válna be, akkor kérj Ludea-t, sokan dicsérik.
2020. márc. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Renniet (vagy Gaviscont, tökmindegy, bármelyik savsemlegegítőt) próbáld ki, ha nem segít, írass Ludeát. Ez protonpumpa-gátló, vagyis a savtermelést gátolja. 30. héttől szülésig szedtem. Előtte egy hónapot szenvedtem fölöslegesen, az utolsó csepp az volt, hogy egy marék Rennie-t hánytam ki sávval. Másnap irány a háziorvos, kaptam Ludeát. Egy megváltás volt!!! Nem szabad fölöslegesen szenvedni egy napot sem azzal a címszóval, hogy "hát ez ezzel jár" meg "szülés utàn elmúlik".
2020. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ludeám hál istennek van itthon 😊

Nem akartam szedni, de akkor úgy tűnik mégis muszáj, úgyhogy reménykedem 😌

2020. márc. 9. 23:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Szódabikarbónán kívül semmi más nem segített és az is csak átmenetileg.
2020. márc. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hajajj, borzalmasan. Nem csak fekve, éjjel, hanem nappal is, bármilyen testhelyzetben jött fel a sav. Eleinte használt a Rennie meg a hideg tej, azt vedeltem liter számra, de már ott tartottam, hogy teljesen kimarta a nyelőcsövemet, torkomat. Nőgyógyász, háziorvos azt mondta, amíg nem muszáj nem adnak gyógyszert. Nemrég betelt a pohár, megittam egy csomó tejet, vettem be Renniet, de feljött a sav, olyan szinten, hogy síri tudtam volna. Első utam az orvos volt reggel. Kaptam rá Ludeát, az első szemtől jobban lettem, felüdülés volt.
2020. márc. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem semmi nem segített sajnos. Talán a hideg tej egy picit. Aztán szerencsére leszállt a hasam relatíve korán ( második gyerek) , a harmincegy-kettedik héten, azóta megszűnt szerencsére. Csak egy két ételtől jön elő.

Érdemes megfigyelni hogy mi az amit kerülni kell, nekem pl a paradicsomos lecsós kaják, a nagyon fűszeres ételek és a narancslé fogasztása után rosszabb

2020. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Válts étrendet és igyál salvust. Nekem megváltás volt
2020. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is durván refluxos lettem terhessegeim alatt. A Ludea vényköteles ppi refluxra, eros, terhesen is szedheto, komoly panaszokra bevalhat.
2020. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem a Rennie csodákat tesz! Persze próbálok kevés édes, savas dolgot enni + magas párna, lefekvés előtt nem nagyon eszek már.
2020. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!