Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a cukorterhelés eredmény...

Ez a cukorterhelés eredmény jónak számít?

Figyelt kérdés

A cukorterhelés eredménye szerint 0 perces glükóz 3,8

a 120 perces 3,9 lett.

A lelet szerint 4,1-5,9ig van a határérték.

Előző terhességnél is 4,1-4,2 körüli értékek voltak.

Terhesség előtt is bármikor nézték az éhgyomorra a cukrom sose volt magas. 3,8 és 4,3 között volt mindig.

Nincs a családban cukorbeteg, nekem se volt a terhesség előtt ilyen bajom. Ez a terhesség viszont picit más volt rendkívül alacsony volt az elején a vérnyomásom is, meg volt párszor hogy melegebb/levegőtlenebb helyen rosszul éreztem magam,megszédültem, vagy ha épp nem ettem/ittam előtte. De ez inkább a 18-22.hét körül volt jellemző. Most már nincs semmi ilyesmi.

Jövő héten megyek a nőgyógyászhoz, van okom aggódni az alacsony eredmény miatt? Lehet igy baja a babának?

Vékony testalkatú vagyok,(alacsony is 155cm), terhesség óta néhány kilót híztam csak, de ez így volt az előző terhességnél is. A végére kb 7-8 kilót.

Köszönöm!


2020. márc. 10. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs okod aggodni, de azert keruld a tulzott vercukorcikkcakkot okozo eteleket, mint pl. az edesseget. Kar, hogy a 30-60-90 percet meg az inzulinszintet nem neztek, jo lenne tudni, hogy meddig ment fol.


Baj esetleg az lehet, ha a szervezeted a sok cukorra (es ebben az esetben a tobbi gyorsan felszivodo szenhidratra is) tulzott inzulintermelessel reagal, ami tulsagosan leviheti a vercukorszinted. De az ilyesmit mindenkinek erdemes kerulni, mert ezek nem tartoznak a legegeszsegesebb etelek koze.

2020. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még a terhesség előtt voltam egy ilyen több pontos terhelésen. Meg inzulint is nézték de rendben volt. Akkor is alacsony értékeim voltak. A doki azért nézte mert nem volt rendben a menzeszem és IR re gyanakodott de nem volt semmi.
2020. márc. 10. 16:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szoktam sok édességet enni, nem igazán vagyok édesszájú.
2020. márc. 10. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!