Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredmény, elég...

Cukorterhelés eredmény, elég a diéta vagy valahova tovább leszek küldve? (26 hetes kismama)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


IR-em van ami gyógyszerrel lett kezelve így sikerült a kisfiúnk. Majd 14. héttől nem kellett szednem a gyógyszert. Többször voltam cukorterhelésen, első alkalommal visszajött így két reggelizős terhelésem volt utána. Azokkal nem volt baj.


Most 26. héten 75g glükózzal sikerült megcsinálni melynek eredménye:

0' 5,0nmol/L

60' 8,6nmol/L

120' 7,3nmol/L

Azt tudom, hogy nem túl jó, bár sokan mondják a 120 perces a fontos ami viszont határérték alatt van (7,8 alatt). Nyilván jó, ha figyelek az étkezésekre amit eddig nem nagyon tettem sőt... Dokival majd később tudom megbeszélni, csupán aggaszt az 1 órás eredményem, az elég magasnak tűnik.


Erre elég lesz a 160-150 grammos ch diéta, plusz sétálgatás? Vagy már menni kell ilyen többszöri ellenőrzésre vagy akármi hasonló plussz dologra?


Azt tudom, hogy az én hibám, mert nem tartottam a diétát miután terhes maradtam... de mások is ilyenkor szokták megtudni, ha alakul a gond vagy valami és még nem lesz belőle baj, ha most elkezdek figyelni.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 24. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ennyire drámai eredmény. Ne felejtsd el, hogy normális körülmények között soha nem eszel ennyi cukrot egyszerre. Legalábbis én soha... Én 75 g cukrot egy fél adag sütibe teszek, úgy, hogy abból ketten eszünk legalább 3-szor, tehát ez egy 6 adagos dolog. Ha valaki nem tömi magába a fél tepsit, "csak" normálisan étkezik, messze nem éri el ezt a mennyiséget. (Nyilván a kóla, cukor, csoki felejtős.)

De koplalni szerintem ezzel az eredménnyel nem kell.

2017. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ez teljesen igaz... pont azon gondolkoztam, hogy egy terhes nő sem így kezdi a napját. Nálam is teljes kiőrlésű kenyér felvágott sajt meg zöldség... ebből sem sok. Na de akkor a lényeg, hogy nem lett szörnyű. Kicsit kezdek megnyugodni. Csak hirtelen sokalltam a 60 perces eredményt.
2017. ápr. 24. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem nézték az 1 órás eredményt, de szerintem az se magas, azért gondolj bele, hogy fokozatosan csökkennie kell, tehát logikus, hogy 1 óra után még magasabb.

Próbáltam a 60 perces értékre rákeresni, de nem találtam sehol.

2017. ápr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem drámaian rossz, de annyira nem is jó. Nekem most van összehasonlítási alapom első és második terhességből. Míg az elsőnél két óra múltán visszament a reggeli 4-nél kicsivel több értékre, most 7 fölött van ugyanez. Olvasgatok én is, hogy ez most rossz-e vagy sem. Arra jutottam én is, hogy nem tragédia, de talán megpróbálom a szénhidrátcsökkentett diétát tartani. Bevallom én is nagyon össze-vissza ettem eddig mindent, sokat nassoltam, stb. Hát ártani nem fog az biztos. Persze nehéz is lesz tartani gondolom, de a kettőnk egészsége a lényeg. Én olvasgattam neten, hogy milyen érték lenne az ideális és ezt összegezve ezt találtam: Az éhgyomri mindenképp legyen 6 alatt, de jobb ha 4 és 5 között valahol. A legmagasabb érték jó, ha nem megy 7 fölé (ami jellemzően az egy órás). A két órásnál pedig jó lenne visszatérni nagyjából az éhgyomri értékre. Az éhgyomri és a csúcs között pedig maximum 3 érték legyen a különbség. (Van ahol megengedőbb értékeket olvastam, de ez lenne a legideálisabb)
2017. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor marad a lényeg: Nincs nagy gond, de érdemes tartani a diétát (elkezdeni), hogy később biztos ne legyen probléma.

2017. ápr. 24. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Nem gondolnám, hogy ennyiért inzulinoznának. Viszont most nekem is azt mondta az orvos, hogy figyelnem kell a cukromra, pedig a 120 perces alig volt több 6-nál... Gondolom eltérő, hogy melyik orvos, hogy ítéli meg ezeket a dolgokat. Hát, ártani biztos nem fog nekem se, de azért örültem volna ha rábólint, hogy ez még jó.
2017. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!