Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülésig nincs panasz,...

Ha szülésig nincs panasz, nincs vizsgálat se?

Figyelt kérdés
Sztk-ba járok, tegnap mondta a doki, hogy ne menjek, csak ha gondom van, akkor is a megyei kórházba. 1hónap múlva esedékes a 32 hetes uh. Azt ki lehet hagyni egyáltalán? Aggódom, mi lesz így. Magánba lehet fogadnának, már ha rendelnek majd egyáltalán az orvosok, ha súlyosabb lesz a helyzet :(
2020. márc. 18. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
A kiskönyvben lévő vizsgálatoknak mindnek megkell lennie és az utolső időkben van a legtöbb vizsgálat. Az sztk-s doki nyilván szarik bele , mert nincs érdekében foglalkoznia Veled. Mi pont emiatt a leszaromság miatt járunk a kezdetektől magándokihoz , aki bármikor rendelkezésünkre áll és alaposan elvégez minden vizsgalatot.
2020. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

ha súlyos fejlődèsi rendellenessège lenne, azt a 20. hetin kiszűrtèk volna (ha olyasmi, ami ultrahangon latszik, mert nem latszik minden)

Ha figyeled, hogy mozog-e , időnkent megmèred a vèrnyomàsod, ha van ismerősödnek baba szìvhang hallgatòja, avval ellenőrzöd (ez kihagyhatò, ha jòl mozog az sokat elàrul), veszel tesztcsìkot a fehèrje ès cukor kimutatàsàra a vizeletből (ha jòl emlèkszem ezt nezik) akkor mindent megoldasz otthon. a sùly-ès hossz becsles amùgy sem pontos, ha ahova jarsz ott szoktak mèg kèzi vizsgalatot csinàlni, azt jobb is ha kihagyod, mert feeőzèst közvetìthet. esetleg mèg magzatvìz-szivàrgàs kimutatò tesztcsìkor vegyèl (olyan, mint az erre szolgàlò betèt, csak nem jàr annyi szemèttel)

2020. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. márc. 19. 05:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni a 32.hetire is. Ott megnézik jól fejlődik e. Van e elég magzatvíz. Ha keves, akkor attol lehet baja a babának. Még egyszer megnézik nincs-e ujabb rendellenesség. Nekem anno doki többször is szólt, hogy ki ne hagyjam, nagyon fontos!
2020. márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

2! Nem kellene otthon orvososdid játszani, főleg ha egy magzatról van szó!!!

És igen is fontos az uh. Nem minden hónapban, de a kiírt időpontokban igen.

2020. márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap kérdeztem, azt mondta a doki, hogy a kötelező ultrahangokat meg KELL csinálniuk.
2020. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet tudni, milyen lesz a helyzet mar akar a jovo heten. A baba meretenek novekedeset valamilyen modon erdemes lenne kovetni. A fundus (mehfenek) aktualis magassagabol lehet latni, hogy novekszik a baba, nekem megmutatta a szulesznom, hogyan kell nezni, a koldoktol valo tavolsagot meri a nogyogyasz is. Azt mondta, a mozgasat figyeljem, az biztosabb kepet ad, mint a szivhang.

[link]


Itt a linken lentebb van egy kep a fundus magassaganak mereserol.


Vercukorvizsgalatod volt? Azt is meg lehet csinalni otthon, bar nem annyira pontos, de azert abbol mar lehet kovetkeztetni.


Fontos meg a vernyomasmeres, sulymeres, es ha panaszod van, akkor egy vizeletvizsgalattal megneni, van-e feherje vagy vorosvertest a pisiben (elotte sokat inni, es kozepsugaras pisibol nezni).

2020. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamint az sem mindegy, hogy alacsony vagy magas rizikoju varandos vagy.
2020. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Cukorterhelés megvolt, rendben van. Alacsony rizikójú vagyok, szerencsére minden rendben. Akkor lesz ami lesz, elmegyek a 32 hetes uh-ra. Én is nyugodtabb leszek.
2020. márc. 19. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!