Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudok rendes ételeket...

Nem tudok rendes ételeket enni még a 2. trimeszterben sem. Volt ezzel így más is, eröltetni kell ilyenkor az evést?

Figyelt kérdés
Csak a kekszeket nem hányom ki egyből evés után. Heti 1-2x eszek gyümölcsöt, de az is mindig visszajön. Sok dolgot (kb. mindent) emiatt utáltam meg és a látványuktól rosszul vagyok. Próbáltam csukott szemmel, befogott orral, de valahogy nem bírja a gyomrom még a banánt sem, pedig arról azt olvastam, hogy sok kismama csak azt tudja megenni. Magokat, dióféléket sem bírom megemészteni. A húsokkal pedig ki is lehet kergetni a világból. Répát szoktam rágcsálni, azt nagyon szeretem is, néha paprikát kívánom meg, de az se marad lent. Tudom, hogy ez így nem elég, de mit tehetnék még? Tejet szoktam inni, de direkt csak akkor, amikor már nagyon éhes vagyok este és semmi szilárd nem csúszik le, mert próbálom rákényszeríteni a testem, hogy kívánja már meg a rendes ételeket, persze nem éheztetem magam túl sokáig, de úgy gondoltam, hogy ennek működnie kellene már ennyi idő után. Szerencsére éjszka nem szoktam felkelni hányni, így a terhesvitamin mindig bentmarad, de ez csak kiegészítés gondolom, nem pedig az egyetlen vitaminforrásnak kellene lennie. :(
2020. márc. 29. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért akarod eröltetni az evést? Hacsak nem vagy kórosan sovány, teljesen fölösleges.

Az nagy tévedés, hogy feltétlen sokat kell enned, meg hízni kell a terhesség alatt.

Nem írtad, milyen magas meg hány kiló vagy, de ha túlsúllyal indultál, akkor egyáltalán nem probléma az sem, ha a súlyod csökken, ettöl még a baba rendesen tud fejlödni.

Másrészt az orvosod mondott valamit, hogy mitöl lehet a folyamatos hányinger? MEg a gyerekkel minden rendben van szerinte?

2020. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Második trimeszterben már kérhetsz gyógyszert a hányingerre, szerintem érdemes lenne megpróbálkozni vele. Oké, hogy a babának nem lesz baja, mert elveszi tőled, amire szüksége van, de azért a te egészséged sem lenne mellékes, na meg ha teljesen legyengülsz a terhesség alatt, a szülést és utána a gyermekágyi időszakot is jobban meg fogod szenvedni.
2020. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

173 cm vagyok, 59 kilóval indultam, híztam 6 kilót az 1. hónapban, akkor falási rohamaim voltak, akkor még csak sejteni sem mertem, hogy terhes vagyok.

Az első ultrahang után fordult meg a dolog és visszafogytam azóta 60 kilóra.


A dokinő szerint minden rendben van a babával. Örülnék, ha valóban nem okozna ez problémát közvetlenül a babánál, viszont ez hogy élni nincs kedvem, mozgás sem megy, nincs energiám... ez biztos nem jó neki sem. Fél óra mozgás kell, azt írják, de nem vagyok rá képes. 10 perc séta után összeesek a fáradtságtól. Én igyekszem mindent megtenni, hogy talpra álljak, mert nagyon boldog vagyok, hogy babát várok, én csak azt szeretném, hogy ne legyek ilyen életképtelen. :'( és már megint hányok. El kellene fogadnom, hogy ezellen nem tehetek semmit, ez rajtam kívül áll, azt hiszem. Írt fel gyógyszert hányás ellen a nőgyógyászom, az első 5 napban hatott, aztán mintha nem is szedném... Elmúlt a hatása. Kiszáradva nem vagyok, arra figyelek, így marad minden a régiben, vagy egyre rosszabb.

2020. márc. 29. 20:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek újra és kérek másfajta gyógyszert, hátha az majd megint jó lesz pár napig.
2020. márc. 29. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a lehetö legrosszabb, ha eröltetni próbálod, mert azzal csak a rosszullétet meg az undort erösíted.
2020. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!