Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. jétbe lépek milyen genetik...

10. jétbe lépek milyen genetikai vizsgálatot érdemes megnézetni?

Figyelt kérdés
elsőbaba így nemmtudok erről semmit,de nekem fontos lenne.
2020. márc. 30. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
10.hétben szokták a prena tesztet,ami 200ezer forint.12.héten van a kötelező genetikai vizsgálat.
2020. márc. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincs valami ólcsobb? Amúgy mennyire fontos ez a vizsgálat? Őn pl fontosnak tartja?
2020. márc. 30. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
A 12. héten csinálják a kombinált tesztet, 15-30 ezer Ft körüli, az ultrahangot kombinálják vérvizsgálattal, és kiszűrnek vele bizonyos genetikai rendellenességeket. Ugyanakkor szokták hangoztatni, hogy ez csak kockázatelemzés, valószínűséget állapít meg, stb. Én úgy döntöttem, hogy megcsináltatom ezt, és ha közepes vagy magas kockázatot mutat, akkor megyek tovább valamilyen más vizsgálatot megcsináltatni. Nekem nagyon alacsony kockázatot mutatott, így nem is megyek tovább, különösen a járvány miatt, de ha magas lett volna a kockázat, mentem volna genetikai tanácsadásra.
2020. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó..és ezt a nőgyogytól kell kérni?
2020. márc. 30. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.4 hónapos a kislányom,38 leszek nem sokára.Én nem csináltattam semmi kulon vizsgálatot,mert ha engem kérdezel ez is pénzlehúzás!!A kötelező vizsgálatokon épp elegek.Egyébként nekem a 12.heti genetikai vizsgálat 40 ezer forint volt.Korházba szerintem ingyenes.Ezt nem kell kérni,a doki megcsinálja,vagy küld!Érdemes olyan dokit választani,aki csinál genetikai ultrahangot és akkor nem kell ezer helyre rohangálni.Ha kérdésed van,szívesen segítek,írj privátba!
2020. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

12.héten genetikai uh+vérvétel. SZTK-ban 12.000 Ft.,magánban 35-40 ezer Ft.(Debrecen) . De ez sem kötelező 35 év alatt. Csak ajánlott. Viszont sima ultrahangot meg kell csináltatni.

Ilyenkor kell felkeresni a körzeti védőnődet is, akitől megkapod a kiskönyvet.

Ha magándokid van, ő eligazít jobban, mert mindenhol más a forgatókönyv.

2020. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. márc. 30. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!