Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire etikus, ha az embert...

Mennyire etikus, ha az embert a háziorvosa inkább abortuszra biztatja, mintsem hogy megtartsa a gyereket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha az anya életét veszélyezteti a baba, és valószínűleg mindketten belehalnának, akkor el tudom képzelni, más esetben nem nagyon.
2008. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha beteg a baba?
2008. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mik a körülmények!Nem biztos hogy etikus egyébként.
2008. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére a baba is és én is egészségesek vagyunk.(országunk szociális helyzete, karrier...stb. ezzel magyarázta)
2008. nov. 21. 19:22
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha ezek az indokai és nem orvosi okok vezetik arra,hogy javasolja az abortuszt súlyos etikai vétséget követ el. Nyugodtan írj egy levelet a helyi betegjogi képviselőnek és az orvosi kamara etikai bizottságának,. Had részesítsék az ilyen orvost megrovásban.


ugyanis megérteném a dogot ha súlyos beteg lennél és a baba kihordása vagy a szülés veszélyeztetné az életed. Ha a baba bizonyítottan olyan rendellenességekkel születne, hogy életképtelen. De mivel egyik sem áll fenn ez súlyos etikai vétség.

2008. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Az tuti hogy elbeszélgetnék vele hogy ezt mégis hogy gondolja.Utána tuti jelezném az illetékeseknek, majd orvost váltanék!
2008. nov. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Én első reakcióból "szolidan" elmondanám mennyi köze van az én gyerekemhez (semmi), utána arról is tájékoztatnám, hogy az országot az ilyen negatív, rosszindulatú hozzáállás teszi olyanná, amilyen.


Aztán pedig elkérném a kartonom, és bejelentkeznék másik orvoshoz. Ha nagyon be lenne durranva az agyam, szerintem fel is jelenteném az orvosetikai bizottságnál.


és akkor most finom, és szolid voltam. az élet nagyobb területén én engedek, stb, de ez lecsapta a biztosítékot.

Vannak befolyásolható emberek, vagy fiatalabbak, akiket még rá is vehet erre, jobb bele se gondolni!

2008. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Ne is haragudj, de hogy pontosan miert mondhatott neked az orvos ilyet, azt csak te tudhatod. Igy, 2 mondatbol, amit irtal, eleg erthetetlen ez.

Valami nyomosabb oka csak van, amiert ilyet mondott neked. Nagyon furcsa.

2008. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Pont ő beszél karrierről és szociális helyzetről? Jó...:-(

Gyorsan válts orvost!!!

2008. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha az anya életét veszélyezteti a baba, vagy majdnem biztos, hogy betegen születne, akkor általában ezt javasolják. Amennyiben az anya nagyon fiatal (nem nagykorú), akkor is javasolhatja, hiszen ha egy fejlődésben lévő szervzet hord ki egy terhességet, akkor ez növelheti a mostanában sajnos nagyon gyakori méhnyakrák kockázatát.
2008. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!