Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A genetikai vizsgálat után...

A genetikai vizsgálat után rossz eredményt kapok, akkor meddig lehet abortuszra menni, ill. , mikortól kell már megszülni a babát?

Figyelt kérdés

Most vagyok 13 hetes.A nyaki redő vastagsága nem jó,van aki azt mondja,hogy csak uh vizsgálat lesz,van aki azt mondja,hogy magzatvizből vesznek mintát.Ez fájdalmas?Ráadásul azt hallottam,veszélyes a babára nézve.

Mit tudtok erről?


2011. febr. 14. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a 20. hét a határ, de a legtöbb doki humánus ilyenkor is.
2011. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A többi eredményed milyen lett? Csupán a nyaki redő nem ad elég támpontot. Kombinált tesztet csináltak nálad? Milyen lett annak az eredménye?

Ha biztosa akarsz menni, tényleg érdemes genetikai vizsgálatot csináltatni. De ebben a korban még elvégezhető a CVS is, nem kell megvárni az amniót. CVS-nél a lepényből vesznek mintát, és mivel azok kész sejtek és nem kell tenyészteni, hamar megvan az eredménye. Így ha baj van, még belefér az abortusz, nem kell megszülnöd.

Ha megengedheted magadnak, menj el Pesten az Istenhegyi úti Géndiagnosztikai centrumba. 4 nap alatt megvan a CVS eredménye, de most még akár vérvizsgálatot is csináltathatsz, hogy többet tudj. Amúgy a szúrás nem fáj jobban, mint egy injekció, vagy még annyira sem. Tényleg van valamennyi rizikója (1% a vetélési arány), érdemes jó szakemberrel csináltatni.

Drukkolok neked!!!

2011. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!nekem a kombi tesztem lett pozitív.1:100-hoz.Ugyanannyi kockázat,mint annak , hogy elvetélek az amniocentézis miatt.Vállaltam, mert eldöntöttük, hogy beteg babát nem szeretnénk vállalni.Nem fájt.Mondhatni jobban fáj, ha bevered a térded valahova.

Szóval inkább az eredményre várni volt nehéz.Ha tudod, hogy nem vállalod betegen, akkor csináltasd meg.vannak sokan akik rossz nyaki redő érték után jó amniót kaptak, majd egészséges babát.Mellesleg az orvosom szerint nagyon kevesen tudnak jól nyaki redőt mérni(azt mondta tapasztalat-oktat is egyetemen).Úgyhogy tudom nehéz, de ne add fel a reményt.És még egyszer!Nem fáj az amnio.

2011. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.nagyon egyetértek az előttem szólóval.Ha teheted, menj fizetősre-megéri.Nem mindegy, hogy 3 hetet, vagy 4 napot idegeskedsz végig.Meg még a cvs esetlegesen rossz eredménye után nem kell megszülni, míg az amnio után sajnos, ha baj van, igen.-de erre ne is gondolj!

Minden rendben lesz-kívánom!

2011. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az istenhegyi úton rendel Dr Hajdú Krisztina genetikus...mi nála voltunk..nagyon rendes és profi!!!


Csinál egy genetikai uh-t (ez 15 ezer ft) és utána megmondja mi a további teendő. Ennyit szerintem megér!! tényleg érdemes oda elmenni!!!!!

2011. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hajdú Krisztinát én is csak ajánlani tudom:) Nagyon aranyos és profi:)
2011. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dr. Hajdú Krisztina az egyik legjobb a szakmában, én tutira adnék neki egy esélyt.

Engem is szét szívattak a Sote I-en a genetikán, már bele őszültem a sok idegbe, amit ott belém raktak, aztán végül kiderült, hogy nincs akkora gáz, mint amit bezengtek.

Remélem, nem lesz nálad sem baj!

2011. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tunde1977 válasza:
Sajnos, egy barátnőm 17 hetesen kapta meg a rossz eredményt és rá egy hétre már be is feküdt és meg kellett szülnie a babát.
2012. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!