Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek ultrogestan hüvelykapsz...

Akinek ultrogestan hüvelykapszulát írtak ki, naponta 3x1-t, sajnos mivel dolgozok, a napközbeni adag kifolyik belőlem, hogyan lehetne alkalmazni még? Este esetleg kettő egyszerre?

Figyelt kérdés
Ti hogy alkalmaztátok?
2010. júl. 26. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az utrogestan épp ezért szedhető szájon át is, ha az orvos olyat ír fel.Nem tudsz feliratni vele esetleg olyat?
2010. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt mondta a hüvelyit kell alkalmazzam, de elfelejtettem megkérdezni hogy ha ilyen dolog van akkor hogyan alkalmazható?:-(
2010. júl. 26. 14:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Utrot én is szedtem, és végefelé már melóba is jártam, ugy oldottam meg hogy reggelit és a délit beszedtem szájon át estit viszont hüvelybe! Azt mondtak, mindegy, mivel 1 hatása van, igy is ., ugyis használ! :D
2010. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezt a golyóféleséget szájon át is lehet alkalmazni??
2010. júl. 26. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam végig amíg a kúpot használtam pedig 3X2 kellett szednem.Amikor délutános voltam akkor a munkahelyemen muszály volt használnom,tettem be betétet és folydogált.de ha jó mélyre helyezed fel akkor nem folyik ki olyan sok.Nekem sikerült mert most 2 éves a fiam.

Szerintem ezt a golyócskát nem lehet szájon át alkalmazni,hanem van olyan progreszteron gyógyszer amit orálisan kell bevenni.

2010. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanaz a gyógyszer szájon át is beszedhető, a doki maga mondta, hogy tök ugyanaz a szer, csak a csomaglásra van hol a hüvelyi, hol a szájon át ráirva, tehát bátran szedhető szájon át is, de hozzátette, hogy ha tudom, inkább hüvelybe használjam, az jobb. De ilyen esetben nyugodtan vedd be a gyógyszert szájon át.

Annyi, hogy úgy (szájban) esetleg sokkal ütősebb, ami azt jelenti, hogy NAGYON fáradékony lehetsz tóle, de azt úgyis észreveszed, ha rád is úgy hat (nekem igen...)

2010. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, azt szájon át nem lehet. Nekem is a hüvelyi golyócskát kellett szednem pont 3X1-et, épp most kell csökkentem, mert a doki szerint már nincs rá szükség. Nekem is voltak kétségeim, mert rengeteget dolgoztam abban az időben, amikor nagy szükség lett volna rá. Én is folyton úgy éreztem, hogy kifolyik, és az egész semmit sem ér. De a doki megnyugtatott, hogy az is nagyon jó, ahogy járok vagy ülök, így is felszívódik annyi, amennyi kell. Lehet, hogy valamennyi kifolyik, de ez bele van kalkulálva. A hüvelyi egyébként szerinte hatásosabb, ott hat azonnal,ahol kell. Úgyhogy nagyon jó készítményt kaptál, én is ennek a gyógyszernek köszönhetem, hogy elmúltak a vérzéses tünetek, és most végre beléptem a 14.hétbe. Boldog babavárást!
2010. júl. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:-)
2010. júl. 26. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:
14.57-es vagyok: Én is a golyós utrot kaptam, és azt lehetett nyugodtan szájon át is, és hüvelyben is alkalmazni, de persze jobb a hüvelyben! Sőt ha korábban kelnél, akkor 1-1.5 órával előbb is felhelyezheted hüvelybe, mert gyorsan oldódik, és legalább már a javarésze nem folyik ki, én igy is csinaltam sokszor, és jo volt! Igaza van egyik válaszolónak, hogy szájon át, kicsit álmosabb leszel tőle, de ez legyen a legkevesebb!
2010. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szájon át és hüvelybe is alkalmazható ugyanaz a golyócska. Hüvelyben jobb a hatása és nyugodtan használd napközben is így, mert az én orvosom (meddőségi szakember)azt mondta, aminek ott kell maradni, annyi ott marad, csak a felesleg folyik ki, szóval ezen ne aggódj szerintem. én pl feküdtem vele, ha tudtam, de ezt mhelyen nyilván nem tudja megtenni az ember. akkor is annyi folyt ki, csak később, mint mikor nem feküdtem. Aminek fel kell szívódni, az felszívódik szinte azonnal.
2010. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!