Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy ne stresszeljek, hogy...

Hogy ne stresszeljek, hogy majd csak 18 hetesen hallom/látom megint a babám vagy ti mit tennétek? 14 hetes vagyok

Figyelt kérdés

12 hetes genetikai uh-n minden rendben volt. De sajnos az eredményem már nem tudam visszavinni a magánrendelésre, bezárt. Így már csak sztk-ba tudok menni, nem is kerestem más dokit.

A 18 hét nagyon messze van. Nincs egyébként panaszom. Ti hogy vészelitek át? Van egy hematomám is. Azt se tudom, felszivodott e. Az sztk - s doki csak sürgős esetbe fogad, nem tudom azt megnézné e.


2020. ápr. 4. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem keresel másik dokit? Magánrendelők nagyrésze nyitvavan, én is voltam 7hét 5naposan, majd most megyek 10hét 5naposan, ahol megmondja mikor menjek pontosan a 12 hetes genetikaira. Tehát egész sűrűn is tudok menni.

Amúgy vegyél otthonra szívhang figyelőt, az megnyugtat majd.

2020. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Pl. gondolj azokra az időkre, amikor a nők számára a terhesség nem face-cirkusz volt, hanem normális, emberi, megszokott dolog. Soha nem látták a babájukat, amíg meg nem született, mert nem volt rá orvosi módszer - nem is foglalkoztak sokat ezzel. Ha halva született, ha genetikai hibás volt, vagy életképtelen, vagy szülésben sérült, akkor meghalt, és eltemették. Szültek egy mésikat. Sokan és sokszor ők maguk is belehaltak a szülésbe, mégsem halt ki az emberiség.


Ehhez képest neked ma arany életed van. Gondolj erre. Úgyhogy csak nyugi. Négy hetet kibírsz.

2020. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Brendon bababolt oldalán lehet rendelni szívhangfigyelőt, amihez venni kell vazelint és nem drága. Én vettem és nagyon jó, mikor már 14 hetes voltam már bőven hallottam vele a kis szívét, csak még halkan. 10. 000 forint az Angelsounds szívhangfigyelőt vettem, csak jó tanácsként mondom, mert engem megnyugtat, hogy van. Esetleg, ha úgy döntesz, hogy megveszed, akkor nem szabad napi többször és sokáig hallgatni, csak 2-3 naponta. :)
2020. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Csinálj valami hasznosat a picsogás helyett.
2020. ápr. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Keress egy magándokit szerintem is, sokan rendelnek. Akik ilyen kedvesen leoltottak, gondolom nem élték még át, hogy egyik ultrahangon él a baba, a másikon már nem, minden jel nélkül, vagy amúgy sem minden 100% a terhességgel. Én viszont ateltem, es a következő 2 terhessegem se volt problemamentes, emiatt alap igényem volt a havi min 1 ultrahang. És nagyon meg tudom érteni az aggódást. Örüljetek neki, hogy nálatok fel sem merült a gondolat, hogy egy terhesség nem mindig sima ügy!
2020. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Szóval nem mondta a kérdező, hogy átélt ilyet. És minden nap is mehet UHra, akkor is előfordulhat, hogy az egyik nap még él a baba, a másik nap nem. Szóval azzal teszi a legjobbat, ha megnyugszik. Mert ígx nagyon hosszú lesz a 9 hónap.
2020. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Olbass, filmezz, takarits, sorozatozz, köss, horgolj, főzz... Komolyan mondom, hogy csinálj mást, es tereld el a figyelmed.
2020. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mit érzel. Nekem nincs fogadott dokim

Amikor megtudtam hogy a 19. Héten látom legközelebb, én is bepánikoltam 😂

De van egy rosszabb hírem számodra, a 18-19. hét után legközelebb majd csak a 30.hétre kell időpontot kérned a kötelező genetikai ultrahangra. Szóval ha csak sztk-ba mész, készülj fel rá hogy ez így lesz, és akkor látod majd legközelebb.

Nyilván lehet közötte 4-5D-re menni, sőt

Ha elmész magánba, akkor is megnézik a babót sima 2-3D-ben is

De csak szólok, hogy ez így lesz, és ha ennyit fogsz aggódni, akkor egy örökkévalóság lesz ez a 9 hónap.

Én már elengedtem, különben megbolondultam volna 😂

Egyébként ha megmozdul a babad, sokkal nyugodtabb leszel

Nekem ez segített sokat.

23 hetes kismami

2020. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
6: azt se mondta, hogy nem élt át. Ugyanakkor azt említi, hogy hematómája van, szerintem érthető, hogy aggódik. Rohadt könnyű mondani, hogy legyél laza, amikor tudod, hogy nem stimmel minden 100%-osan, és még csak rád se néznek. Nyilván nem azon múlik, hogy minden rendben lesz-e, hogy figyelik-e (bár adott esetben múlhat ezen is), de azért megnyugtató.
2020. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos igen, volt már egy vetélésem a 7. héten. Emiatt is parázok. Lehet csak elmegyek egy magánrendelésre, megvárom a labor eredményem és azzal megyek. Például az is, most honnan tudja az ember, hogy kell e vasat szedni vagy nem... Eléggé para így végig vinni.
2020. ápr. 5. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!