Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív a vércsoportom szülés...

Negatív a vércsoportom szülés után miért kell megkapjam a szurit? Egyszer volt abortuszom hogy miért ebbe kérlek ne menjünk bele ott is a végén kaptam hasonló szurit csak nem tudom a szuri nevét és h mire kaptam vki tud esetleg segíteni ezekben?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 13:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Azért kapod, hogy egy következő terhességnél nehogy ellenanyagot termeljen a szervezeted (pl. Te RH neg., apa RH poz, és a baba RH poz lenne.).
2020. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen elmondta a védőnőm.

Abortusznal is ilyesmit kaphatam szerintem ezt kaptam említsem meg ezt is az orvosomnak?

2020. ápr. 7. 13:54
 3/23 anonim ***** válasza:
32%

Az abortuszról amúgy is tudnia kellene az orvosodnak..


Egyébként sz ijekvió hatására az immunitás 1-2 hónap csak

2020. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt az 1 2 honapot?
2020. ápr. 7. 14:23
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Ez hülyeség kedves utolsó válaszoló.


A negatív vércsoport azt jelenti, hogy valami fehérje, ha jól tudom nincsen a véredben. Amivel amúgy semmi baj nincs, de a terhesség során elkezd a szervezet ellenanyagot termelni, első babánál, mire sikerülne neki, addigra megszülsz.

Mivel a szervezeted emlékezni fog a második babánál, hogy milyen ellenanyagot termelt, ezért kell az Anti-D, hogy ezt a folyamatot úgymond leállítsa, és ne lökje ki a babát.

Már magát az abortuszt is úgy veszi, a szervezeted mint egy szülést, még ha közel sem az, ezért kapsz utána is.


Nekem missed ab-m volt, ugyanúgy kaptam utána.

2020. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Értem oké.

Mondjam az orvosomnak volt abortuszom? Es hogy műtét után kaptam szurit fontos elmondanam 2eve volt

2020. ápr. 8. 07:38
 7/23 anonim ***** válasza:

Az abortuszt mondani kell, de az anti-D nem fontos.

Missed ab után kaptam, akkor csak annyit mondtak, hogy ne felejsem el hogy megkaptam, ha majd egyszer kérdezik.

2020. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Pontosan nekem is ezt mondták 🤦‍♀️

Akkor még nem ertetem ezt de most már így értem h mire mondták.

Nem nagyon szeretném elmondani az abortuszt, meg így annyira nem is fontos akkor

2020. ápr. 8. 14:59
 9/23 anonim ***** válasza:
En nem kaptam abortusz utan semmilyen injekciot🙄
2020. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

En igen.

De ha nem fontos eza szuri akkor nem szeretném elmondani h 2eve ezelőtt abortuszom volt és műtét után nekem is ugyan ezt mondták mikor megkaptam.

2020. ápr. 8. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!