Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes és 4 napos vagyok....

12 hetes és 4 napos vagyok. Tegnap voltam 12h uhon és a méhlepény a méhszájon fekszik. Valaki nyugtasson már meg! Elfog húzódni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A méhlepény gyakran fekszik a méhszájon még a 20. hét körül is, de legtöbb esetben a méh növekedésével egyre feljebb kerül.Ne izgulj!Miért éppen Te lennél, akinél ez nem következik be.Egyébként a legrosszabb esetben ilyenkor a császáros szülést javasolják. Szóval, ne félj!Túl vagy az első 12 héten, ami igazán jó jel!Gratulálok!

2008. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A méhlepény a terhesség során a méh növekedésével helyetváltoztathat, de ez kb 1-4 cm, szóval elég kicsi az esélye.

Az ilyen esetekben alap a veszélyeztetettség és figyelni kell, mert minden vérzés veszélyt jelezhet!!!

A másik probléma, hogy nem tud a baba simán megszületni, ezért az esetek 99%-ban császármetszés a vége.

Itt nem látok egyéb gondot, csak azt, hogy a lepényleválás miatt nagyon figyelned kell a vérzésre, ha előfordul azonnal kórház!!

Nem ijesztgetésnek, de sajnos nem tudlak megnyugtatni, csak figyelmeztetni, de biztosan ezt a dokid is elmondja majd.

Természetesem függ attól is, hogy mennyire fedi a méhszájat!

2008. nov. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

No para!! A dokimat idéztem :) nekem is rajta volt (de egyébként nagyon sok terhességnél így van) és szépen a helyére ment. neked is így lesz: tudja a dolgát améhlepény.(kb 18-20 hét)

Egyébként enyhe vérzés előfordulhat a dokim szerint de nem kell "betojni" :)

A lényeg: tényleg ne aggódj!!

2008. nov. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!