Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye normális, hogy fáradtabb...

Ugye normális, hogy fáradtabb vagyok egy-egy nap után? Minek kell erre megjegyzéseket tenni?

Figyelt kérdés

Második terhességem, van egy 3 éves örökmozgóm. Ez a terhesség teljesen más volt. Több émelygés, rosszullét, alacsony vérnyomás, meg migrén.

Ennek ellenére, minden nap főzök délre, heti 2x tuti sütök valamit, takarítok, meg minden ami a gyerekkel jár, a férjem sokat dolgozik, de mikor itthon van segít. A hasam most sokkal nagyobb, mint az elsővel, így sokszor érzem már, hogy feszül, fáj, jobban elfáradok főleg most így pár napja. 30 hetet töltöttem be. A pici mellső fali és szinte érzem, hogy nyom mindent elől, sokszor nehezebb a levegő vétel (alacsony és vékony is vagyok) de úgy gondolom ez másnak is ilyen. A héten hívott anyósom hogy vegyünk neki ezt meg azt, szóba került hogy vagyok, mondtam hogy megvagyunk nem részleteztem. A férjem viszont naivan mesélt pár dolgot mi újság velem erre apósom azt az okos megjegyzést tette, hogy anno anyósom százszor jobban bírta, meg én elég szarul nézek ki mostanában. De enélkül is hallottam már ezt a megnyilvánulását korábban.

Tényleg baromira rosszul esik, mert amit lehet maximálisan megcsinálom, de ahogy telik az idő picit most már fáradtabb vagyok, de ezzel jár a terhesség. Szerintetek?

Illő volt így nyilatkozni?

Annyira hidegen hagyja őket minden ami a szüléssel kapcsolatban van, a járvány miatt se aggódnak, hogy ez milyen veszélyes lehet ránk. Inkább a húsvéti ebédet szervezi anyósom.

Nem értem miért vannak ilyen emberek?!


2020. ápr. 10. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, idősek, és nem látnak túl saját magukon, nem tudnak veled empatizálni. A nagyszüleim ugyanilyenek voltak. A nagynénémet elütötte egy autó, 10 helyen tört csontja, majdnem meghalt, úgy rakták össze. Anyukám sírva hívta a szüleit, nagyanyám kicsit sajnálkozott, aztán elkezdte mondani, hogy a múltkor ő is hogy elcsúszott és hogy így fájt meg úgy fájt. Anyám is csak lesett, hogy de az most kit érdekel. Hát hiába, nincs vele mit csinálni...

A húsvéti ebédet amúgy is hiába szervezi anyósod, maximum maguknak tudják megtartani.

2020. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos sok ilyen idős ember van, akibe vhogy nem szorult semmi empátia. Kissé gusztustalan volt ez a megnyilvánulás, nem minden terhesség egyforma. Anyósodnak lehet anno szerencséje volt, ezért nem tudják, hogy milyen egy nehéz terhesség. De az is lehet, hogy ő is rosszul viselte, csak a rossz szándék akkor is meg van bennük. Én sem értem, hogy tudnak ilyenek lenni, elhiszem hogy rosszul esett.
2020. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Nah, mégis lesz ebéd? Nem úgy volt, hogy nem mentek?? Mert nagyon azt hangoztatta, hogy jó nem mentek.

Már bocsika, de ha ilyen viráglelkű vagy, akkor ne csodálkozz, hogy beléd törlik a lábukat! Állj már a sarkára!

2020. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*állj már a sarkadra
2020. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Meg se halld.. abszolút nem volt illő! Mar eleve az, hogy mi koze van hozza, hogy te, hogy eled meg a terhesseget?! Es ha nem sutnel heti 2x valamit? Nekem (ha az elso terhessegbol indulok ki) tuti nem sutogetnek minden heten.. de ehhez aztan az egvilagon sebkinek semmi koze csak a férjemnek,a gyerekunknek. Egyszeruen nem ertem, hogy miert kell bantani egy CSALADTAGOT? Nincs eleg baja mindenkinek? Inkabb vagyok boldog takaros anyuka, mint, hogy barmelyik ősünk martir anyat csinaljon belolem! Varandossag nelkul is leszivja az erom a picur sokszor.. bocsanat, nem akarlak hergelni, de ezeken a sztorikon mindeig kiakadok :( ha a ferjed meg van veled elegedve, es ugy erzed igy tokeletes ahogy csinalod, boldogok vagytok, akkor ne vedd fel magadra. Szerintem szuper mar az hogy delre kesz a kaja nalatok :D a csaladok 80%anal sztem osszevissza ebedelnek, köztük mi is :D
2020. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
48 évesek... Nen idősek
2020. ápr. 10. 17:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen engem is ez bánt hogy mi tökre elégedettek vagyunk nincs semmi gond, ha más nem generálja.. Nem állandóan vagyok én se rosszul csak vannak ilyen napok. De akkor is szerintem ez akkorvis bunkó beszólás volt.

Abszolút jól viselte anyósom, aki a szülés után nem akart több gyereket olyan "jó élmény" volt neki. Így végül egy gyereke van. Ő neki fogalma sincs milyen mikor már van egy pici és úgy vagy várandós.

Nem tudom hogy képzeli az ebédet hisz korlátozások vannak, de hát ő tudja..

2020. ápr. 10. 18:06
 8/11 khniki ***** válasza:
56%

Ennyi év távlatából minden megszépül. Amúgy anyukám is végig nagyon aktív volt mindkét terhessége alatt, de ez annyira egyéni. Én az utolsó trimeszterben semmit sem bírtam csinálni. Ja, és nem biztos, hogy anyósod jobban bírta, lehet, hogy csak nem mutatta...

Szard le! Könnyű szülést!

2020. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok, megpróbálom nem figyelembe venni a negatív megjegyzéseket. :)
2020. ápr. 10. 19:49
 10/11 anonim ***** válasza:
De most tényleg lesz anyóséknál húsvéti ebéd? És te lazán elmész? 😮😮
2020. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!