Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta pocis vagyok minden...

Mióta pocis vagyok minden ételt sótlannak érzek. Mindig utána kell sózni mindennek, különben nem esik jól, nem érzem az ízét. Hosszú távok lehet baja a babónak a sok sótól?

Figyelt kérdés
Vagy csak valami ásványi anyag hiányom van és így próbálja pótólni a szervezet.
2008. nov. 22. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A népi hagyomány szerint aki sok sót eszik, kíván a terhesség alatt, annak fia lesz.

Bocs az offért!

2008. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Én is sokkal jobban kívánom a sót. Mindig kérdezem 'apát', hogy neki is sótlan-e, de neki nem. Viszont a vérnyomásom viszonylag alacsony. Azt olvastam, a vérnyomás miatt nem zabad nagyon sózni. Ha ez igaz, akkor az alacsony vérnyomásnál nem baj a sózás.

Ne tudom, árt-e a babának. Remélem, nem.

2008. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem is alacsony a vérnyomásom. A terhesség előtt napi 5-6 kávét is megittam, de mióta tudom, hogy baba van, nem élek vele.

Azelőtt is sósabban szerettem az ételeket, de most aztán tényleg sokkal több sót fogyasztok...

2008. nov. 22. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Szintén napi akár 6-8 kávé. Azt mondta a szülésznő, most is megihatok 1-3 kávét. reggel iszok 1 kotyogósat sok tejjel, délben pedig egy németes lazát sok tejjel.

Ha kibírom, akkor megpróbálok nem utánasózni.

Hanyadik héten vagy? Én ma kezdem a 11. hetet.

2008. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad sózni, mert megköti a vizet. 38 hetes terhes vagyok, és a dokim heti egy gyümölcsnapot rendelt el, mert borzasztóan el kezdtem vizesedni. Egyből azt kérdezte, mennyi sót viszek be naponta!?

Szóval ártalmas... lehet még nem érzitek, de később baj lehet belőle.

2008. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

12.héten vagyok.:)

Reméltem, hogy megszűnik majd ez a só-dolog idővel, de akkor rákérdezek a védőnőnél.

Köszönöm mindenkinek!

2008. nov. 22. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!