Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezd el látszani a...

Mikor kezd el látszani a terhes has?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megkülönböztetni pl az elhízástól?

Kémény?

Mikor lehet es hogy kitapintani a babat?


2020. ápr. 16. 12:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Jó kérdés!

Tőlem rendszeresen megkérdezik, hogy sok van-e még hátra a szülésig, közben olyan arcot vágnak, mint aki ugrásra készen áll, hogy hívja a mentőket, mert hamarosan elfolyik a magzatvíz.

Nem vagyok terhes...

2020. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is offolom, bocsi, csak én is megjegyezném, hányszor adták át nekem már a helyet tömegközlekedésnél, mondván, hogy kismama üljön csak le. Persze nem voltam terhes, csak kövér. Azóta lefogytam. :)
2020. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elég vékony típus vagyok,és mivel már az elején híztam, hamar észrevették a kolleganőim a változást, de eleinte sima hízásnak nézték a hasam domborulasát. Olyan 12. hettől már egyertelmű terheshasam volt, idegeneknek is.

Volt egy másik kismama, akivel egyszerre voltam kiírva, sűrűn találkoztunk a vedőnőnél. Ő mesélze egyszer, hogy mennyire örül, hogy végre észrevették a szomszédok, hogy nem csak duci, hanem varandós (alapból túlsúllyal indult), tőlem ugyan azon a héten megkérdezte egy ismerősöm, hogy hány nap! van még hátra. Mondtam 10 hét. Akkor voltunk 30 hetesek.

2020. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vékony vagyok de a terhesség a 8. hónapban kezdett látszani rajtam addig sima magasderekü farmert hordtam mert kényelmes volt, előtte lehetett volna egy kiadós lakoma eredménye is a pocakom olyan picike volt. A 41. héten amikor mentem CTG-re egy szülésznő akivel még nem találkoztam megkérdezte, hogy hogy ilyen korán már CTG-re járok, meglepődött amikor mondtam, hogy már rég elhagytuk a kiírt napot. :D

Alkati kérdés meg sok más függvénye, hogy kin mikor látszik.

2020. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14-15 hetesen már mindenki számára teljesen egyértelmű terhes hasam volt mindkét terhességemnél. Én, és a férjem már a 12. héttől egyértelműen láttuk a változást.
2020. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És kemény a terhes has? Ha igen, hol?

Vagy puhább?

2020. ápr. 16. 13:47
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám mesélte, hogy ő 5 hónaposan kezdett el látni, idegenek 6 hónaposan vették észre, hogy terhes.

Én ma vagyok 12 hetes, már izgulok, hogy mikor kezdez el kerekedni, pláne, hogy van egy kis pocakom alapból is, örülnék, ha hamar látszana, hogy nem csak háj van a pocakomnál. :D

2020. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

*kezd

Bocsi

2020. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint egy nagyobb lufi vízibomba kb, kemény de be lehet nyomni. Vannak viszont keményedések, amikor nagyon bekeményedik és az kicsit fájdalmas is.
2020. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 16. héten még laposabb volt a hasam, mint a terhesség előtt (sokat fogytam az első trimeszterben), de utána már lassanként kezdett domborodni, ahogy nőtt a baba, egyértelmű terheshasam viszont csak a 22. hét után kezdett lenni.

És igen, kemény, legalábbis nekem az, szépen ki lehet tapintani, hol kezdődik a vízzel és kisbabával töltött méh és hol végződnek az egyéb belső szervek. Előbbi tényleg olyasmi, mint egy full felfújt strandlabda, mármint érzésre, méretre (még) nem, utóbbiak meg olyanok, mint eddig, puhák és nyomkodhatóak :D

Esetemben, aki alapból vékony vagyok, nem probléma megkülönböztetni az elhízástól, egyrészt nagyon egyértelmű terheshas formája van, másrészt meg szemből és hátulról simán látszik még mindig a derekam, és mindenem másom maradt vékony.

2020. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!