Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor kezdett el látszan...

Kinek mikor kezdett el látszani a terhes pocakja? 16 hetes terhes vagyok és alig nőtt a hasam, aggódom! Tapasztaltabb kismamák, légyszi nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés
Nőies alkatom van és széles csípőm, első babónk. Vérzésem, fájdalmam nem volt.

2017. jan. 23. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A méh eleve a 16. héten kezd kiemelkedni a medencéből. De igazán láthatóvá később válik, függően az anatómiai adottságoktól. Egy magas, testes nőnél később látszik, mint egy alacsony, soványnál.

A magzat pozíciója is számít, néha olyan szögben fekszenek, hogy szinte odasimulnak a gerinc mellé, máskor inkább a has irányban vannak.

A hasfal feszessége is számít.


Én alacsony (154 cm) és vékony vagyok, a végére úgy néztem ki, mint aki hármasikreket vár, mert függőlegesen gyorsan elfogyott a hely és előre tudott csak nőni a hasam. De egy átlagos magasságú ismerősöm esetében(165-170 körül), aki NAGYON sovány, a 7 hónapos terhességét nem vettem észre, mert kicsit lazább pulóver volt rajta. A férje jóbarátom, tőle kérdeztem értetlenül, hogy miért van bölcső a szobában, aki még értetlenebbül nézett vissza, hogy nem láttam a feleségét? Amíg a hölgy nem húzta fel a pulóverét, nem értettem a helyzetet.

2017. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most várom a harmadikat.

Nyugi, teljesen normális, hogy még nem látszik semmi különös. :)

Még pár hét, kb. a félidő körül lesz az, amikor a külvilág számára is egyértelmű, hogy babát vársz. Persze, nem kabátban és vastag pulóverben. :)

Ahogy az első is írta: sok múlik azon is, hogy milyenek valakinek az adottságai, és hogy fekszik a baba.


Egyébként nem kell aggódni, neked is lesz még olyan, amikor nem tudsz lehajolni cipőt kötni, és úgy fogod érezni magad, mint egy túlfújt strandlabda, ami minden irányban egyforma széles.

A félidő után jön egy időszak, amikor tényleg napról napra nagyobb a hasad, az utolsó hetekben pedig újra jön egy időszak, mikor alig nő a hasad (de akkor már nem is fogsz akarni nagyobbat. :D ), holott a baba ilyenkor szedi magára a legtöbb súlyt.


Nézz mindent pozitívan: ebben a hidegben kifejezetten előny, hogy összeér rajtad a nagykabát. Mire lekerül, addigra pedig látványos, kerek kis pocakod lesz. :)

2017. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggodj, ez teljesen normalis. Kicsi meg a mehed is es a magzat is. Ugy remlik, hogy 20 het korul vannak 40-50 dkg korul, szoval most meg tenyleg apro, nem kell, hogy pocakod legyen meg.

En vekony vagyok es magas, de felido elott abszolut semmi sem latszott egyik terhessegemnel sem, utana is lassan nott. 30 het utan volt egyertelmuen nagyobb pocakom. Pedig nincs rajtam plusz, ami elrejtette volna a hasamat es a babak sem voltak kicsik.

Most ismet babat varok, meg csak elso trimeszterben vagyok, de puffadok. Estere ugy nezek ki, mint egy jol lakott ovus, reggel lapos hassal ebredek. De ez is el tog mulni (mamint a puffadas) az elso trimeszter vegen, igy szokott lenni nalam es utana szerintem megint nem lesz semmi hasam jo ideig. Pedig tobbedik gyerek.

2017. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első babával félidő körül kezdett látszani, egyébként nem lett kicsi a végére, átlagos.

Most másodikkal kb 15-16 hetesen kezdett látszani.

2017. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb 22-24. héten kezdett formásodni. Addig inkább "hasra hízásnak" tűnt.
2017. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem már a 6-7. héten szűkek lettek a nadrágok, és kellett venni újat, de csak úgy néztem ki, mint aki meghízott. A 15. héten szóltam a munkahelyemen, senki nem vette észre előtte. Ez kb. a 16. hétig volt így. A 17-18. héten (most) hirtelen már terhes formám lett, gömbölyű lett az egész.
2017. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, kicsit megnyugodtam! Valami azért talán már látszik, meg hasam felső részén érzem, hogy nagyobb lett. A 12. heti uh-n is mindent rendben találtak. Lehet túlaggódom. :)
2017. jan. 23. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!