Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velem van a baj és nem leszek...

Velem van a baj és nem leszek jó anya vagy csak ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Olyan sok helyen olvasom ,hogy elsírták magukat az első pozitív tesztnél és azóta simogatják a hasukat, beszélnek a babához a pocakban , minden egyes gondolatuk csak a baba , 100%ig biztosak mindenben és a világ legnagyobb vsodája az egész

... Ezzel szemben én ( hozzáteszem sosem voltam a gyerekekkel gagyarászos , ovisba átmenős tipus , tudomásul vettem ,hogy cuki és ezzel le is zártam a témát ) nem nagyon tudok beszélni a picihez a pocakban , egyszerűen tök hülyének érzem magam tőle, nekem az első pozitív teszt utáni gondolatom az volt ,hogy úristen ,gyerekünk lesz ,most mi lesz?! Megjegyezném ,hogy boldog házasságban élek és tervezett baba volt. És rengetegszer eszembejut ,hogy úristen mit fogok kezdeni egy gyerekkel , honnan tudom majd mikor mi a baja , milyen lesz ez a változás stb. Sőt néha még elis bizonytalanodok abban, hogy valóban akarjuk mi ezt. Beszéltem erről a férjemről , akin látom ,hogy nagyon várja és imádni fogja, ugyanakkor elmondta ő is ,hogy néha elbizonytalanodik , de azért várja. Szóval nem érzem magamban azt amiről más leendő anyukák folyton beszélnek és emiatt rosszul érzem magam ,hogy rideg és szívtelen vagyok. Ugyanakkor meg szeretem nézegetni az UH képeket , szeretem a kis babarucikat nézegetni , elképzelni ,hogy fog rajta állni, folyamatosan a baba oldalakat bújom ,miből milyet kapjon. A férjem megvan róla győződve ,hogy jó anya leszek ,mert az állatokért is mindent megteszek és a sajátunkkal is úgy bánok ,mintha a cica lenne a világ közepe , de én mégis tartok attól ,hogy nem fogok majd kötődni.

A terhességem egyébként problémamentes , soha nem voltam rosszul és egyszer sem hánytam.

Mi lehet a baj ?

Rossz anya leszek ?


29 hkm


2020. ápr. 18. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, teljesen normálos vagy :) Mindenki máshogy fejezi ki az érzéseit. Te aggodalommal. Hidd el az lenne a rossz, ha nem éreznél egyáltalán semmit és nem is akartad volna ezt a babát.
2020. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális vagy, a leírtak alapján jó eséllyel jó anya leszel. Hidd el nem a gügyögés miatt lesz valaki jó anya. Az olyan ember csak jól tudja kifelé mutatni, hogy ő milyen jó anya, de valójában az idő fogja megmutatni.
2020. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan éreztem a terhesség alatt, en sem tudtam beszélgetni a hasamhoz simogatni, meg ilyenek. Nekem így megfoghatatlan volt az egész hogy ugyan tudtam hogy van ott valaki, de nem láttam, semmit sem tudtam róla, csak hogy ott van.

Bennem is felmerult, hogy kötődni "kéne" mert mindenhol az ábrándos szemű hassimogatos naponta fotozkodós terheseket látja az ember. De én betudtam annak, hogy amúgy sem vagyok egy érzelgős típus, és ezért nem is nagyon tudok kötődni meg rajongva imádni valakit, akit még nem is ismerek.

Miután megszületett és kézzel fogható valóság lett saját kis mozdulatokkal, arckifejezésekkel, szokásokkal, nagyon könnyű volt kötődni hozzá es megszeretni. De az is normális ha valakinél csak a szülés után hónapok elteltével jön a "nagy érzés". Most 4 hónapos és néha ha ránézek elerzekenyülök hogy ő valaha olyan kis pici volt hogy befert a hasamba es ott rugdosott :)

2020. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rólam is mindenki azt hitte, hogy rossz anya leszek, mert nagyon nehezen kötődöm, nem szeretem a puszikat, öleléseket, a páromtól is csak korlátozott mennyiségben. Türelmetlen voltam, és sokszor elborult az agyam. Plusz nem akartam hüvelyi szülést és szoptatni sem. Ez a része így is lett, de ettől függetlenül nagyon szeretem a gyerekemet. Az első év lelkileg rémálom volt, de tisztességesen elláttam a feladataimat és megvolt bennem minden anyai ösztön. Első naptól kezdve szerettem, és kötődtem hozzá. Akkor kezdtem el élvezni az anyaságot amikor már tudtam vele kommunikálni. Most már 9 éves, nagyon jó a kapcsolatunk, soha még csak nem is kiabáltam vele komolyabban. Soha nem ütöttem meg, soha nem éreztem azt, hogy megbántam, vagy nem szeretem, vagy hogy nem kötődöm maximálisan.
2020. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem egyformák, teljesen normális ahogyan viselkedsz, én se vagyok prüntyögös típus, nem is éreztem úgy terhesen, hogy tőlem idegen viselkedésformákat vegyek fel, a terhesség alatt viszont olyan beteg lettem, hogy csoda, hogy túléltem, de nem hagytam, hogy kivegyék a babát hamarabb, mint a 36. hét, pedig sokszor megpróbálták, inkább szenvedtem a kórházban és hallgattam a nem túl jó esélyeimet a dokiktól, nem mondom, hogy jó anya vagyok, de mindent megtettem érte és szerintem ez fontosabb, mint a prüntyögés.
2020. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hogy nem sírtam a pozi teszt után, de azt hajtogattam, hogy mi a fsz, mi a fsz a férjem előtt szaladoztam, azt hiszem enyhe sokkot kaptam :D pedig hát tudjuk hogy és mikor történt, de első próbálkozás volt, így ez nagyon hihetetlen volt. Az UH kor sem sírtam, mégis állandóan nézegetem a képeket, simizem néha a pocim, a férjem is :) Én is ugyan ezeken a gondolatokon megyek át, nem vagy egyedül, nyugi!
2020. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy leszel rossz anya.. :) én is hasonlóan éltem meg a várandósságom, + tesztre előbb hitetlenkedve, majd pánikolva reagáltam, kB a 20. Hét után tudtam örülni (amikor már konkrét baba mozgást éreztem), addig felváltva aggódtam és azon agyaltam, hogy kellett e ez nekünk.. :D sosem voltam én sem üngyümbüngyüm típusú. A kisfiam 10 hónapos, mindennél jobban szeretem. Bár most sem büngyörgök neki, ellenben énekelek, mondókázok, játszom vele, úgy kezelem, mint egy kis embert, szeretettel, figyelemmel. Biztos vagyok benne, hogy te is a lehető legjobb édesanyja leszel a babádnak :)
2020. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat és a történeteket is! 😊 Megmosolyogtattatok a reakciókkal! 😀 Így azért jobb ,már nem érzem magam deffektesnek 😊
2020. ápr. 18. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sírtam mikor pozi lett a tesztem és a hasamhoz se beszéltem a terhesség alatt. De mindketten vártuk a férjemmel amúgy első baba viszont sokszor éreztük úgy mindketten hogy úristen mit kezdünk egy gyerekkel és egyáltalán hogyan kell vele foglalkozni mikor mit de ez mind jött magától. Azóta 8 hónapos és még mindig nem gügyögünk neki és nem is akarunk. De mindketten nagyon szeretjük amúgy mikor beszélek hozzá olyan kis értelmesen néz. Én speciel szagolgatni szeretem olyan jó baba illata van XDXD 🙃
2020. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett baba volt a kisfiam, mikor pozitív lett a teszt egyszerre örültem nagyon - előtte 6 hetesen volt egy spontán vetélésen, és kaptam enyhe sokkot, az jutott eszembe, hogy most már soha többé nem alszom egy jót, aztán jött a 12 hetes UH, ahol felmerült, hogy beteg a kisbabám... Biopsziám volt, se éjjelem se nappalom nem volt, míg meg nem lett az eredmény, szerencsére egészséges, jövő héten lesz 7 éves. Onnantól kezdve fel sem merült bennem semmi kétség, kicsit rosszul is éreztem magam a kétségeim miatt. Szóval semmi gond, abszolút természetes, amit érzel. Jó babavárást kívánok! 😊
2020. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!