Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hellp szindrómánál mindenképp...

Hellp szindrómánál mindenképp magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés

24. hétben vagyok és hetek óta gyomortájékon égő-húzódó fájdalmat érzek, de csak jobb oldalt és inkább csak fekve. Illetve, ha egyik oldalról fordulnék a másikra, akkorát nyilal bele, hogy felriadok rá éjszaka. Először csak néha éreztem, mostanra minden éjjel, vagy ha csak ledőlök a kanapéra TVzni, akkor is érzem. Harmadik terhesség, előtte soha nem éreztem ilyet.

Orvos megnyugtatott, hogy a hellp nagyon ritka, nem kell minden fájdalmat annak gondolni, így igyekszem vele nem foglalkozni.

Ami aggaszt, hogy a héten leadott vizeletben volt fehérje, de arra azt mondta húgyuti nyavaja (hajlamos is vagyok rá) , vettem Canephront és sokat iszom.

A vérnyomásom szuper, 115/68 volt ma és nagyjából ennyi mondig, nem vizesedem, de ez az állandó bordaív környéki fájdalom, ez borzasztó.

Olyan mintha feszülne ott valami, ilyen égő fájdalom, mint amikor egy friss műtéti heg húzódik, vagy nem tudom.

Ülve csak akkor érzem, ha nagy levegőt veszek. Biztos nem a baba, mert már 18-19 hetesen is éreztem néha, mikor a méhem a köldököm alatt volt.

Aki jártas a témában, adna tanácsot? Aggódjak?


2020. ápr. 18. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a hellp-et elvileg nehéz felismerni gondolom pont azért, mert nem mindig egyértelműek a tünetek. Ha aggodsz, próbálj meg másik dokit is megkérdezni. Nem valószínű , hogy az lenne, de legalább megnyugszol.
2020. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hellp egyáltalán nem olyan ritka, de sokszor azért megall a dolog a toxémiánál. Amúgy nekem hasonlóan kezdődött és csak hetekkel később lett magas a vérnyomásom.
2020. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Laborbol kiderül, ha gáz van, ha hellp, akkor a máj értékek magasak. Most lesz ugyis a cukorterheles, nem?
2020. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már túl vagyok a terheléses vizsgálaton, akkor adtam vizeletet is.

Nem értek hozzá, melyik a máj érték, megnéznétek?

Az orvos csak mondta volna, ha valami nagy gond van.

[link]

2020. ápr. 18. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ez merülne fel, akkor a vérnyomásod is magas lenne és szimplán lenne fehérje a vizeletedben, nem húgyúti fertőzés miatt.

Nekem volt toxémiám, folyamatosan magas volt a vérnyomásom is. Idő előtt meg is repedt a magzatburok és a napi 3x-ri vérnyomáscsökkentő mellett is iszonyatosan magasra ment a vérnyomásom, így rögtön burkot repesztettek, mivel nem folyt el teljesen a magzatvíz, oxitocin és szültem. Magát a toxémiát 36 hetesen diagnosztizálták, a szülésem pedig 37+4 naposan volt.

Azok a bizonyos gyomorszájtájéki görcsök, jobb oldali fájdalom szülést követően volt és bizony azok voltak az epeköveim. Szóval én inkább nálad epeproblémára gyanakodnék ezek alapján. Nem feltétlen kövekre, lehet epepangás is.

2020. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó ez a vérkép, semmi gáz szerintem.
2020. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Epe eszembe se jutott, de most hogy mondjátok, Húsvétkor a sonkához ettem újhagymát és olyan rosszul voltam utána éjjel, semmit nem aludtam, égett a gyomrom és a fájdalom is erősebb volt, most olvasom, hogy az újhagyma bánthatja az epét, lehet epe lesz a ludas.
2020. ápr. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!