Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvos rlküldött táppénzr...

Ha az orvos rlküldött táppénzre terhesség miatt kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok próbaidőn és nem vagyok külsős dolgozó. Elmentem a nőgyógyászhoz aki javasolta a táppénz így felhívtama háziorvosomat aki azonnal kiírt. Az lesz a táppénzes papíromon hogy veszélyeztetett terhesség?
2020. ápr. 22. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért rúghatnának ki? Ha határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezel, nem vagy próbaidő alatt, akkor védve vagy, hacsak nem valami rendkívüli indok merül fel. De a táppénz veszélyeztetett terhesség miatt pont nem az. Szóval nem rúghatnak ki.
2020. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi még, hogy nem lehetsz többet táppénzen, mint amennyit eddig dolgoztál.
2020. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Bármikor kirúghatnak bármiért,ha olyan helyen dolgozol.
2020. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És abban tudtok segíteni hogy a szülés után így mi jár? gyes vagy gyed vagy ilyenkor mire lennék jogosult táppénz miatt?
2020. ápr. 22. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, hogy táppénzen vagy. Ettől még kaphatsz gyedet. Az számít, hogy a szülésed pillanatában biztosítási jogviszonyod legyen, ha van bejelentett munkahelyed, akkor rendelkezel biztosítási jogviszonnyal, illetve az számít, hogy hány nap biztosítási jogviszonyod van szülést megelőzően. Megvan-e a kellő napszám a gyedhez. Azt meg nem írtad, hogy mióta dolgozol itt, vagy mióta dolgozol folyamatosan. Ha mondjuk még soha nem dolgoztál, ez az első munkahelyed és 5 hónapja dolgozol, akkor természetesen nem fogsz gyedet kapni.
2020. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
itt 7 hónapot dolgoztam táppénz előtt de előtte is volt folyamatosan munkahelyem másfél évig
2020. ápr. 22. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor mindent kapsz nyugi.

Először csed, aztán gyed.

A fizetésed 70 %a a csed, és nem a tappenzt nézik hanem a tappenz előtti időszakot. De vannak kalkulátorok is erre

2020. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Közben felhívtam a munkahelyet és elég jól fogadták a dolgot. :)
2020. ápr. 23. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!