Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhességnél elmehet...

11 hetes terhességnél elmehet a magzat minden tünet nélkül?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta hogy az a terhesség elején lehetséges, de hogy ilyenkor már '' nagy''a terhesség már van tünet
2020. ápr. 24. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy kezdetben van tünet, ha mondjuk nem lepényi oka van, hanem "csak" magától meghal a magzat.

Ha nem indul be a vetélés, előbb-utóbb vérmérgezés (halott magzat szindróma) alakul ki, tehàt lesz tünet, de nem bizzis hogy azonnal.

De azért ebben a korban alacsony már/még a vetélési kockázat, mert a nagy bajok már kiderültek, más nagy bajok később jöhetnek.

2020. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ne erre gondolni, de sajnos nekem 9 hetesen leállt a szívverése, nem volt semmi tünet, csak UH-on derült ki. Olvastam neten, hogy sokszor tünet sincs.

Webbetegen olvastam: "A vetélés a korai terhességben gyakori; az első trimeszter során a terhesség elvesztése az igazolt terhességeknél körülbelül 10-25%. Általában azt gondolnánk, hogy a vetélés mindig erős vérzéssel, erős fájdalommal jár, eszünkbe sem jutna, hogy néha a vetélés tényét csak egy ultrahang vizsgálat során tudjuk megállapítani. Ezt az esetet „missed abortion”-nak hívjuk, vagyis olyan vetélés, amikor a terhesség fejlődése megszakad, nem látunk az embriónál szívműködést, de a vetélés folyamata nem indul be."

2020. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos barmelyik heten elhalhat a magzat. Noveremnek a 23halt el a babaja. De tobb ismerosom van akinek nagyobb terhessegnel leptek fel az elhalalozasok.
2020. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Minden tünet nélkül csak ultrahangon derült ki nekem mindkétszer hogy már nem élnek. Az elsőt a 11. Héten vették észre ő 9 hetesen állt meg a fejlődésben. A másik pedig a 16. héten derült ki ő 13 hetesen állt meg. Az okot nem találták.
2020. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elofordulhat, de nem jellemzo. Probalj megnyugodni. (En is rettegtem, de ki kell varni a 12hetes uht)
2020. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!