Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36+1 hetes vagyok, alapból...

36+1 hetes vagyok, alapból magas vérnyomással kezelnek, napi 4x1 dopegyt.140/100 körül van a vérnyomásom,100-as pulzussal álltalában. Ez még normális?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a legideálisabb, bár nem írtad hogy mennyi idős vagy és hogy mekkora a súlyod, de a /100 az magas, a 140 még elmegy, de a 100 freki is lehetne inkább 80-90 közötti.
2010. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális ez már. Nekem már a terhességem előtt is magas volt a vérnyomásom, és az elejétől kezdve szedem a dopegitet.reggel:1,5.délben:1.este:1,5-t. Tehát tulajdonképpen 4-et mint te, csak más elosztásban. Nekem felhívta a figyelmemet a nőgyógyász, hogyha megemelkedne a vérnyomásom azonnal emeljem meg az adagomat. és csak utánna hivjam.Ha kell a maximumra: 3x2-re. Semmiképpen ne menjen 130/90 fölé. Főleg a terhesség vége felé, mert ahogy öregszik a méhlepény emelkedhet a vérnyomás. Szerintem beszélj a dokiddal, vagy a háziorvossal. Nekem mindig rákérdez a vérnyomásomra ős is. Nagyon kell erre figyelni, mert komoly gondot okozhat.
2010. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is vérnoymásos vagyok, de most normalizálódott a terhesség alatt, azonban felhívták a figyelememet, hogy a 30. hét után ez meg fog változni. Napi 1 dopegyt-et szedek, de az semmit nem ér, ha csak nem veszek be mellé egy corinfart. Az kordában tartja és elég 2 naponta 1 , illetve 2 bogyó. Lehet Neked nem jó cska a dopegít, kérdezz rá, mert ez az érték magas.
2010. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia

terhesség alatt nekem is felment a vérnyomásom, a 20 héttől szedem a dopegytet

előbb csak 2*1, aztán 3*1 kellett szedni, a 28 héttől 4*1 szedtem

most vagyok a 38 héten és tegnap duplájára emelték, mert egy hét alatt többször is kilengett a vérnyomásom, 150/96 - 122 pulzussal

ráadásul elkezdett dagadni a lábam, és minimális fehérje is kimutatható a vizeletben,


a dokim szerint az a jó, ha a vérnyomás 130/90 alatt marad, igy nem öregszik a méhlepény

2010. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Olvasgatlak bennetek és nem értem, hogy nekem miért csak napi 1x1 dopegytet írt fel a háziorvosom, mikor 174/135 a vérnyomásom, a pulzusom 105. Bár most hogy szedem az orvosságot már 1hónapja, lejebb ment 154/115-re. Épp ma hívtam fel és kérdeztem, hogy nem kellene több orvosságot szednem, mert mindenhol azt olvastam, hogy többet szednek. Erre mondta, hogy akkor legyen 2x1. Szóval nem értem. Lehet dokit kellene váltanom?? Egyébként még sajna nem vagyok terhes, de remélem rövidesen az leszek,de elöbb szeretném, ha beállítanák a vérnyomásom. De így...

2010. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az utolsó válaszolónak irnám, hogy nem értem a dokidat. Nekem is terhesség előtt már magas volt a vérnyomásom. ÉN a körzetivel beszéltem meg, hogy gyereket szeretnék, majd ő adja a vérnyomás csökkentőt. Viszont azt mondta, hogy terhesség előtt nem szabad, szedni a dopegytet, csak az igazolt terhességtől. Addig olyan gyógyszer adott ami nem okoz gondot, ha terhes leszek. Igy is történt, amint poziítivat teszteltem átáltunk a dopegytre. Amit most kellett nekem megemelni, 3x2-re mert magas volt megint a vérnyomásom. Bár igy a vége felé ez várható volt. Viszont nagyon veszélyes terhesség alatt! Nem szabad megengedni. Én most heti 2x járok kontrollra és lehet, hogy meg is kell inditani a szülést, ha nem rendeződik. 37+4 hetes kismami. Mindkettőnk érdekében.
2010. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak írom. :) Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba, akkor ezt közöltük orvossal, mondta, hogy rendben, akkor Dopegyt. 2évig szedtem. Azért nem szokták adni, mert eléggé elavult és gyenge gyógyszer.


Utolsó előttinek. Durva amit az orvosod csinál. Minimum 3x1-et kéne szedned, vagy mellé valamit. Nekem önmagában a Dopegyt semmit nem ér.

2010. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nekem is beállították a dopegytet,mikor még csak terveztük a babót.felhívtam a dokit,azt mondta,álljunk át a 4x2-re,és minden héten vérkép-vizelet,és minden vizsgálat.köszi a válaszokat,könnyű szülést mindenkinek!

38+1heteske

2010. márc. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!