Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen terhes vitamint szed?

Ki milyen terhes vitamint szed?

Figyelt kérdés
Ahogy látom többségénél a márkát fizeted meg. Tapasztalatokra lennék kíváncsi
2020. ápr. 29. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%
Hagyjuk már a jutavitet, a-z vitamint... Utána kell olvasni, ezekben rosszul felszívódó ezáltal kevésbé hasznosuló ásványi anyagok vannak. Meg kell nézni szerves vagy szervetlen a hatóanyag, valamint az összetevők nem akadályozzák-e egymás felszívódását. Persze mindenki azt szed, ami számára szimpatikus, megbízhatónak talál, és megfizethető.
2020. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom miért lett annyira lepontozva a válaszom a dm-es terhesvitaminnal,de legyen. Viszont tökéletes a vérképem,sem folsav,sem vashiányom nincs. Nekem is mást ajánlott a védőnő,mert hogy napi 800 mg folsav kell,és a dm-esben meg csak 400 van. Pedig ezt sem szedem minden nap,mégis minden tökéletes velem és a babával is. Van benne jód és cink is.

Kicsit túl van reklámozva a terhesvitaminok fontossága. Nem azt mondom hogy ne szedjünk semmit,mindenképp kell valami,de nem kell túlzásba sem esni.

Vannak terhesvitaminok amiktől pl hatalmas babák születnek. De mindenki maga dönti el mi a fontos vagy neki megfelelő.

2020. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Ez a hatalmas babás dolog vicc, nem ezen múlik, sok ilyen kérdés van fent, majd mindig cáfolják a kismamák, akik nem is szedtek pl vitamint, mégis óriás baba született.

Az 1000 forintos dm vitamin pedig nem valami bizalomgerjesztő, minden vitaminból van olcsó, csak nem mindegy, mennyire jól szívódik, a babához mennyi jut el. Ami drágább(és nem a neve miatt), nem véletlenül drága. Jobb a minősége, sokat foglalkoznak vele, hogy mindent megfelelően tudjon hasznosítani a szervezet, plusz még magyar nőkre is van igazítva(pl trimeszter). Én egy dm a-z mama vitamin mellett nem lennék nyugodt, hogy mindent megkap belőle a baba, amire szüksége van. De kinek mi, úgy tűnik mások is így gondolják.

2020. ápr. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%
Kedves utolsó,csak hogy minden eredményem,vérképem tökéletes. Ezzel még te sem vitatkozhatsz,hisz épp azt állítod hogy nem jó,amikor nekem eredmények bizonyítják hogy tévedsz. Ha nem szívódna fel,akkor ez nem lenne lehetséges. Olvass kicsit utána itt a gyakorikérdéseken,sok nő szedi ezt,sok pozitív vélemény van róla,én is ez alapján választottam. Megtehetném hogy drágábbat veszek,de felesleges. Nekem (sok más kismamával együtt) bevállt.
2020. ápr. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%
Hagyjuk szerintem, mondom, ha te ettől nyugodt vagy, szedjed. Vérképem nekem akkor is tökéletes volt, mikor semmi vitamint nem szedtem. Te tudod, te gyereked.
2020. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Semmiképp nem akarom az olvasókat untatni a tudományos tényekkel, úgyhogy akit ez nem érdekel, nyugodtan ugorja át, de egy-két dologra reagálnék, mert meglepő, hogy miért vannak lepontozva a válaszok.

A legtöbb várandósvitamin egy teljesen átlagos multivitamin, így lehet, hogy az árában inkább a márka, de még inkább az tükröződik, hogy kihasználják azt, hogy mindenki igyekszik "jó" kismama lenni és mindent megadni a gyerekének. Így ha egy multivitamin a babavédő vitaminok családjának a tagja, akkor lehet nyugodtan drágább is.

Fontos tudni, hogy a várandósvitamin elsősorban nem a babának, hanem a kismamának kell. A várandósság során a szervezet először mindenben a babát fogja kiszolgálni és ha az édesanyának nincs ehhez elég összetevő a szervezetében, akkor a teste egyszerűen le fogja bontani önmagát és felszolgálja a babának. Tehát a baba akkor is minden megkap, ha nem szed az anyuka étrendkiegészítőket. Viszont emiatt elkezdhetnek hiányok jelentkezni a kismama (tehát nem a baba) testében, romolhatnak a fogak, hullhat a haj stb. Ezért érdemes mégis ilyen készítményeket szedni.

Viszont mivel a szedésével párhuzamosan nem vizsgálható egy személynél, hogy mi lenne a helyzet, ha nem szedné, ezért nem lehet megmondani, hogy most tényleg segített az adott helyzetben vagy nem, meg az egyéni sajátosságok is okoznak különbségeket, pl. vannak termékek, amik hányingert okoznak egyeseknél.

De vannak olyan tudományos szempontok, amelyek ismeretében vitathatatlan, hogy melyik készítménytől lehet kevesebbet vagy többet várni. Egy "jó" várandósvitaminra igazak ezek a kitételek:

1) Elegendő D-vitamin van bennük (alaphangon minimum 2000 NE, de inkább több) és természetesen K-vitaminnal kiegészítve, mert a D-vitamin nemcsak a magzat immunrendszerét és csontozatát építi, de megnöveli a kalciumfelvételt is és az K-vitamin hiányában meszesedést okozhat az édesanyánál. Tehát a sok D-vitamin K nélkül bizony egészségügyi kockázatot rejt, pedig nagyon fontos várandósság idején a babának és édesanyjának is.

2) Az ásványi anyagok JÓL FELSZÍVÓDÓ vegyületekben vannak benne. Tehát nem oxidok, szulfátok formájában, mert azok nem szívódnak fel. Így ha olyat látok az összetételben, hogy magnézium-oxid, akkor a termék magnéziumtartalmát nyugodtan tekinthetem nullának, mert ezek a szervetlen vegyületek nem szívódnak fel. Ha olyat látok, hogy citrát, laktát, glükonát, biszglicinát stb., akkor meg jó eséllyel felszívódik az ilyenekbe "csomagolt" ásványi anyag.

3) Nincsenek benne egymás felszívódását gátló ásványi anyagok, pl. nincs egy tablettában egyszerre minimum kettő a vas-magnézium-kalcium trióból, amik egyszerűen nem szívódnak fel egymás társaságában.

4) Jó, ha a folsav lebontottabb formájában, folátként van benne, mert van, aki nem tudja jól bontani a folsavat.

5) C-vitamin jó, ha több van a háborús adagnál, mert a C-vitamin segíti több vitamin felszívódását is.


Ennek fényében a hozzászólásokban említett vitaminok:

Jutavit - 1) 15 μg, azaz 600 NE D-vitamin a 2-4000 helyett és van benne K is 2) kalcium-karbonát, magnézium-oxid, cink-oxid, mangán-szulfát, réz-szulfát, nátrium-szelenit - tehát NEM kell számítani a kalcium, magnézium, cink, mangán, réz vagy szelén felszívódására ebből 3) és a vas felszívódására sem kell számítani 4) a folsavéra viszont lehet, mert folátként van benne 5) 120 mg C-vitamin nem egy egetrengető mennyiség. Ebből a termékből tehát gyakorlatilag csak a vitaminok hasznosulására lehet számítani.

Elevit Complex I - 1) 5 μg, tehát a minimum adag tizede van benne és nincs hozzá K, de ilyen elenyésző D-vel ez tökmindegy 2) kalcium-karbonát, magnézium-oxid, mangán-szulfát, réz-szulfát, nátrium-szelenit - nem felszívódó vegyületek, DE cink-citrát! - tehát a cink legalább felszívódhat! 3) persze a vas ugyanúgy nem, a Ca és Mg miatt 4) folsav folátként, éljen! 5) a C mennyisége viszont csak háborús adag

Trimeszter I - 1) 5 µg és K nélkül, de ezt már megbeszéltük az Elevitnél 2) magnézium-citrát, vas-glükonát, kalcium-citrát, cink-citrát, réz-glükonát - JÓL felszívódó vegyületek! 3) kár, hogy a Mg-Fe-Ca továbbra is gátolják egymás felszívódását, de legalább a cinkre és a rézre számíthatunk! 4) a folsav folsavként van benne 5) C-vitamin nem sok

GAL babaváró - 1) 100 μg D-vitamin 1 mg K-komplexszel együtt - tökéletes! 2) az ásványi anyagok, nyomelemek jól felszívódó formákban vannak benne 3) nincs benne vas, magnézium és kalcium, tehát nem is akadályozzák egymás felszívódását 4) a folsav folátként van benne 5) 500 mg C-vitamin - az eddigi legjobb!

Femibion I - 1) 20 μg, tehát 800 NE a 2-4000 helyett és nincs hozzá K 2) egy tisztességes összetevőlistát nem találtam ehhez a termékhez, úgyhogy az ásványi anyagok formája nem ismert 3) nincsenek benne egymás felszívódását akadályozó ásványi anyag, nyomelem, meg úgy szinte semmilyen nincs benne, kivéve jód, szelén, vas 4) van benne folát 5) C-vitamin háborús adag (55 mg)

dm (Mivolis) A-Z Mama - 1) 5 μg D-vitamin K nélkül 2) cink és szelén felszívódására nem kell számítani 3) nincs benne magnézium és kalcium, tehát nem akadályozzák egymás és a vas felszívódását sem 4) a folsav itt folsav 5) a C-vitamin 110 mg

2020. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nah végre!!! Köszönöm! 🍀 (a GAL-os, aki le lett pontozva....)
2020. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Kihagytam egy készítményt, pótolom:

Hipp Natal - 1) 5 µg D-vitamin K nélkül 2) cink-szulfát, vas-szulfát - nem kell ragozni, a magnézium-citrát felszívódna, ha hagyja a vas - 3), 4) a folsav az itt is folsav, nem folát, 5) C-vitamin 60 mg... 100 mg alatt csak dísz...

Igen, a GAL egy eléggé megalapozott készítmény, megfelel az összes alapvető kritériumnak, elég sok benne a D és a C, van benne K, az E-vitamin többféle tokoferol keveréke (bár a kizárólag alfa-tokoferol szedésének eddig csak férfiaknál van bizonyított kockázata), van benne több ásványi anyag és nyomelem, és mindegyik felszívódásra képes formában, de egyetlen olyan nincs benne, ami mások felszívódását akadályozná. Mindez magáért beszél, azt a réteget célozzák, amelyik már konyít valamit a dologhoz, nem aszerint választ terméket, hogy legyen benne "minden" - mindegy hogy fel tud-e szívódni vagy nem.

2020. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Terhes vitamin mellé ajánlott mást is szedni pluszba?
2020. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Magnéziumot, vasat, C-, D-vitamint
2020. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!