Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reflux terhesseg alatt,...

Reflux terhesseg alatt, leirnatok a tuneteit, mit ereztetek?

Figyelt kérdés
Meg mindig emelygek 15h3nap es nem birok rajonni h ez meg a hcg szint vagy esetleg reflux okozza? Alap esetben elojon a nema refluxom, de az annyiban nyilvanul meg h ha este iszok, reggelre felmarja a sav a torkom. Gyomrom sem akkor, sem most nem faj, nem bufogok fel savasat, viszont etkezes utan jobban emelygek most, de anelkul is konstans hanyinger az 5.het ota. Nem ertem miert nem mult el a 12. V 14.heten mar:(
2020. máj. 11. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Rejtett refluxom volt az első trimeszterben. Gombócérzet a torokban folyamatosan, néha légszomjhoz hasonló érzés, éjszaka gyomorégéshez hasonló, de nem olyan éles, inkább tompa fájdalom - nekem ezek jellemezték. A második trimeszterre elmúlt.
2020. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű ,hogy elmúlik az émelygés, hányinger. Van akinek egészen a végéig kitartanak ezek a tünetek. A reflux biztosan beazonosítható ,hogy savasat büfögsz vissza és kimaraja a torkod illetve érzed a gyomorégést , bár nekem csak a savas visszabüfögés a jellemző , egyébként nem vagyok refluxos csak terhesség alatt.
2020. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a reflux lb a 18.héten kezdődött, de csak két hónappal később jöttem rá, hogy mi a gondom. Eleinte csak este, lefekvéskor voltak tüneteim, mellkasban feszítő érzés, torokban "gombóc", köhögés, amihez hányinger társul, böfögés.

Most, 32 hetesen már sokkal rosszabb, ha előre hajolok valamiért, szedem össze a gyerekem ruháit, játékait a földről, akkor is jelentkeznek ezek a tünetek. Szóval nálam egyre rosszabb lett. Émelygést nem tapasztaltam.

2020. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaitokat, akkor az en hanyingerem inkabb hormonalis szerintem:/
2020. máj. 11. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második babával volt ilyen. Kb.5.héttől föl -le hullámzott a rosszullét. Egyik héten alig bírtam enni, másik héten jobban...nem jól, de jobban voltam. Igy voltam végig, szülés után már jobb volt. Biztos, hogy a reflux is okozhat tünetet, ki tudja megkülönböztetni?! Nekem sokszor volt hányinger, émelygés.

Ha esetleg reflux, én végig Gaviscon rágótablettát szedtem, az enyhitett valamennyit.

2020. máj. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!