Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatással lehet a babára az én...

Hatással lehet a babára az én rosszkedvem?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a stressz nem tesz jót neki, de én nem ideges vagyok, hanem sokszor szomorú. Sajnos gyászolok, hirtelen ért nagy veszteség, sírni is gyakran szoktam. Legjobb barátnőmet veszítettem el februárban. A baba miatt próbálok nem belesüllyedni a letargiába, de vannak napok mikor egyszerűen semmi sem tud felvidítani. A környezetemben sokan mondják, hogy nem szabad szomorkodni, mert érzi a baba és mikor majd megszületik nem lesz vidám, mosolygós gyerek. Anyósom főleg piszkál, hogy egy barát miatt mit kell depresszióba esni terhesen, de nekem Ő nem szimpla barát volt, hanem családtag, 22 éves barátságról van szó, ovi óta ismerem. Az utolsó üzenetében is épp a babámról írt, nagyon várta már, Ő lett volna a keresztanyukája, és ahogy közeledik a szülés dátuma egyre szomorúbb vagyok, hogy életemben először nem támogat egy ilyen szép, de nehéz időszakban.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akit terhesen veszteség ért, hogyan befolyásolta ez a baba viselkedését? Nem arról van szó, hogy sosincs jókedvem vagy nem szoktam nevetni, mert persze vannak jobb napok, csak gyakrabban vagyok rosszkedvű, mint kellene, van mikor heti többször is pityergek. Tényleg érzi a babám és hatással lesz majd a személyiségére?


ápr. 25. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz ra hatassal. Csak 9 honapig magzat; sokkal fontosabb az, hogy milyen kornyezetben no fel szuletese utan.
ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem akarlak megijeszteni, de szerintem érzi nyílván a rosszkedved...


Párod támogasson, beszélj vkivel ezekről.

Kitartást <3

ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a terhességkor derult ki, hogy apukám halálos beteg , szülés után nemsokkal meg is halt. Ezen ne idegesjkedj , nincs hatással a gyerekre ne aggódj, a háborúban is szültek meg szülnek a mai napig is. A nagymamád vagy anyukád és a háború körül születhetett és nincs hatással rád.
ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Anyósod egy bunkó
ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki pontozott le?
ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Részvétem a veszteséged miatt.


Le leszek biztos pontozva, de ilyen anyóshoz kérlek ne menj gyakran, nincs még erre is szükséged, hogy ezt hallgasd tőle! Egyszerűen ne találkozz vele pár hétig, hónapig, most a saját lelki nyugalmad a fontosabb. A férjed menjen nélküled hozzá, amikor látogatja. Vagy, amikor legközelebb megint beszól, húzd meg a határt, azonnal gyere el, nincs joga ilyen ostobasággal fárasztania téged. Kegyetlen ember mond csak ilyen, inkább nem mondok további jelzőket a kedves anyósra, fogalma sincs az igaz barátságról!

ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Anyósomat alapból is kerülöm, ahogy csak lehet, mert nagyon tud stresszelni az okoskodásával. Óvónőként azt hiszi minden szava arany, de közben millió butaságot összehord.

Köszönöm a válaszokat!

ápr. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!