Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes magzat kisebb mint...

30 hetes magzat kisebb mint kéne. Lehet probléma?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt voltam 30. heti uh-n. Két héttel kisebbnek mérték. Illetve most a leleten az van h mért kor 29 hét. De először 28 hetest mondott 1270g-mal, aztán megkérdezte h mindig el volt e maradva, mondtam h nem eddig mindig 2 nap volt az eltérés. Akkor újra mérte a humerust nagyobbnak és azt diktálta be , így lett 1340g. Azt mondta h ha ennyivel kisebb az nem gond. De beírtam a többi adatot kalkulátorba és azok 28 hetes magzatnak felelnek meg. Most eléggé aggódom. + mostanában elkezdtem rendszeresen mérni a vérnyomásomat ( korábban mindig rendben volt 120 alatt) és néha mérek kiugró értékeket, a legmagasabb 151/?. De egy fél óra múlva megint normálisat mértem. Lehet ez az oka? Mindenképpen kérek időpontot dokihoz, de addig is nagyon kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra. Nekem ez az első terhességem és most eléggé megijedtem.

2020. máj. 17. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nem kell aggódnod emiatt, ha baj lenne az orvos mondta volna.

Nekem mindhárom gyermekemnél eltértek a méretek, genetika is közre játszhat.

Természetesen én is megvoltam ijedve, de nem lett semmi gond.

2020. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 18 hetesen azt mondta az orvos,hogy egy héttel kisebb mint kéne, következő uh-on már 2héttel mérte kisebbnek, az utolsónál szülés előtt az mondta ,hogy egy hónappal le van maradva. 2720grammal született 10/10es apgarral. Az az érdekes ,hogy több ismerősömnek született hasonló méretű babája de egyiknél sem mondták,hogy le van maradva.
2020. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már a genetika is közrejátszik.

Keringést ilyenkor gyakrabban néznek.


A méretek az átlagot veszik alapul.



Babám 3 héttel maradt el



3kg-mal született, manapság ez kicsinek számít..

2020. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 🙂. Kedves második én biztos halálra izgultam volna magam. Gratulálok az egészséges babához.

Első nem orvos végezte most hanem szonográfus szakasszisztens. És nekem kicsit bizonytalannak tűnt.

Na jó az is igaz h én csak 156 cm vagyok, szóval lehet h mégis csak genetika 🙂. Amúgy nekem a 3 kg az jónak tűnik. Főleg h azt mondták h kb a mostani súlyának duplájára hízik. Már nagyon várom h megszülessen egészségesen.

2020. máj. 17. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, hát gondolhatod mennyire nem voltam nyugodt :( Több orvosnál is voltam ,mindegyik ugyanazt mondta.
2020. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pont így és pont ekkor kezdődött nálam a toxémia
2020. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Yepp én is gondoltam erre 😕 ma is többször mértem 130 felett de 140 alatt. Múlt héten voltam védőnőnél ott 115 volt, nem volt fehérje a vizeletemben. Viszont dagadni szokott a kezem és a lábam. Terhesgondozáson is régen voltam a vírus miatt. Terheléses vizsgálat 24.héten, ennyi. Védőnő mondta h elég 36. hétre időpontot kérnem nst-re. De ezek után ziher h holnap kérek időpontot jövő hétre. Persze lehet h a lányom ettől függetlenül kisebb ☺️.
2020. máj. 17. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenesetre naponta 3x mérd most a vérnyomásod! És mindenképp jelezd időpont kéréskor, hogy már többször mértél 140 felett is. Én a helyedben fel is jegyezném az értékeket, hogy ha szükséges meg is tudd mutatni a dokidnak.


Lehet kapni gyógyszertárban olyan tesztcsíkot ami kimutatja a fehérjét. Érdemes naponta egyet ellőni reggel már csak a saját nyugalmad érdekében is.


Lehet hogy semmi az egész, de inkább kicsit izguld túl, minthogy a vírus miatti ritkább gondozás miatt baj legyen.


Nekem is 30. héten kezdődött vizesedéssel és néhány magasabb vérnyomással. Akkor őt is két héttel kisebbnek mérték. Napokon belül kórházba is kerültem, akkor már fehérje is volt a vizeletemben. Gyógyszerrel sikerült beállítani a vérnyomást egy rövid ideig. Végül 34 hetesen meg kellett születnie, mert már mindketten veszélyben voltunk. Akkora volt a súlya mint amit neked most végül a papírra írtak. De mivel szoros kontroll alatt voltam, és a tüdőérlelőket is megkaptam, így semmi baja nem volt azonkívül hogy vékonyka és picike volt. Híznia kellett csak. Bár sürgősségi császárral született magától felsirt, 9/10-es Apgarja volt.

Ezt nem azért mesélem el hogy rád hozzam a frászt, hanem épp ellenkezőleg, ha ne adj isten mégis toxémia lesz a vége akkor se lesz baj, pláne már így 30 héten túl.

Az én fiam is ma már másfél éves és semmi baja. Épp olyan okos ügyes, mint bármelyik kortársa.


Amire figyelj, hogy a vérnyomás mérést mindig előzze meg 5 perc nyugodt ücsörgés, mert úgy lesz reális.


De egyelőre próbálj nyugodt maradni, de azért figyeld magad!

2020. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsánat most olvastam újra és rájöttem hogy azt írtad 140 alattiakat mértél, akkor az még jó!


Azt pedig elfelejtettem leírni hogy sokan toxémia ellenére is végig tudják ám vinni a terhességet. Ha a vérnyomás kordában tartható, és nincs vagy minimális fehérje van a vizeletben akkor simán el lehet vele kocogni a végéig.

2020. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Nekem már 25 hetesen megemlítette az orvos, hogy 2 héttel le van maradva. Következő héten szonográfus azt mondta 12. heti UH alapján csak 1 hét.(Nekem sokat is variáltak az elején az időpontokkal, mert kérdéses volt az ovulációm időpontja.) Annyit mondtak, pihenjek, picinek pici de arányos, nem lesz 2 ajtós szekrény.


Én is 157 centi vagyok, mindenki azzal nyugtatott ekkora méretekkel mit várnak tőle. 29 hetesen ugyananyira van lemaradva kb 1000 grammra saccolták, de már nem aggódom, az a lényeg h nem romlik.


Egyébkén én is 2 kilóval születtem (igaz ikerterhességből) de sikerült behozni a dolgokat és semmi bajom, anyukám is ezzel érvel:D

Szerintem mi kevesebbszer is voltunk betegek mint a nagyobb súllyal született testvéreim.

2020. máj. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!