Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek valami kisebb probléma...

Akiknek valami kisebb probléma volt a terhessége alatt hogyan tudta kivárni a következő vizsgálatig? Adjatok tanácsot kérlek

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi akiknél volt valami probléma mint pl: lassan fejlődő baba, hamar érő méhlepény, hamar elkezdődött tágulás...stb stb

Hogyan bírtátok ki hogy ne stresszeljétek magatokat azon minden áldott nap hogy vajon jól van e a baba?

Tudom hogy ilyen esetben többet lehet ártani a stresszel, de amikor nem tud ezen uralkodni az ember mégis mit tegyen? Nektek hogy sikerült ezeket a hónapokat átvészelni?


2018. nov. 4. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem az előző terhességem végén a vérnyomásom ingadozott. Igaz, csak orvosi környezetben, de kétesélyes volt, hogy toxémia van alakulóban, vagy csak köpenyfóbiám lett a védőnő hisztije miatt (egyszer mért egy 132-es vérnyomást, és rám ijesztett a toxémiával, azóta is átlag 25-öt ugrik mindkét érték, ha nem én mérem magamnak).

Hát, én nyugtattam magam azzal, hogy ha a babám eleget mozog, akkor nagy baja nem lehet. Mást nagyon kontrollok közt nem tudsz tenni, de tudom, marha idegesítő. Most azóta a 30. hétben vagyok a másodikkal, 3,5 év telt el, a vérnyomásméréstől félek, mint a tűztől, az orvosom nem is méri nekem, mert tudja az előzményeket, csak én magamnak. Már az első trimeszterben is 25-tel magasabbat mértek a toxémia teszten, mint amit én mérek, pedig akkor még tétje sincs, olyan korán nincs is toxémia, de már akkor ennyire ráparáztam (negatív lett amúgy). Szóval én aztán a stresszelés iskolapéldája vagyok :D beszélgetek a babámmal, elmondom magamnak is, hogy nem lesz semmi baj, mert ez nem ismétlődik stb. És töltekezem abból, hogy rendesen mozog a baba minden nap.

Nálad mi a gond amúgy?

2018. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen voltam először orvosnál, amikor kiderült, hogy mérete szerint 1 héttel kisebb. Ráadásul márciusban volt egy missed ab.-m, műszeres befejezéssel, amit a 10 héten csináltak. De csak a 12 hetes ultrahangra hívtak vissza, ami a jövőhéten lenne esedékes. Erre tegnap reggel elkezdtem barnázni, elég sokat, rohantunk az ambulanciára. 11 hetes a mérete szerint, de rendben van. Nem tudni a vérzés/barnázás okát, pihenés. Jövőhét végén uh. Addig meg szétaggódom magam. Van már egy 9 éves fiam és egy 2 éves lányom, velük semmi gond nem volt.
2018. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom segít minden alkalommal mikor ott vagyok. Az én babám kisebb is, és toxémiám is van most már. De szerencsére a vérnyomásomat sikerült beállítani gyógyszerekkel, a fehérje ürítésem is minimálisra csökkent, és a vizesedésem is szinte teljesen elmúlt. A baba pedig mindig arányosan kisebb. Vagyis fejlődik, csak apróbb az átlagnál. De nem baj, majd megnő idekint.


A toxémia miatt egy hetet töltöttem kórházban. 31 hetesen megkaptam a tüdőérlelő injekciókat, hogy ha idő előtt meg kéne császározni, akkor tudjon lélegezni. Most már 33 hetes vagyok, ha még két hetet sikerül egy testben kihúznunk, akkor az már szuper. De ha a vérnyomásom nem száll el ismét, most már gyógyszer mellett, akkor akár lehet, hogy a végéig is eljutunk.


Én mindig addig faggatom a dokim míg nem mond valami nyugtatót :) De igazság szerint látom rajta, hogy ő nyugodt. Én bízom benne, így amíg az ő arca nyugodt addig én is az vagyok. Plusz ami segít nekem is, az a mocorgása. Bár nagyon nyugodt baba, nem mondanám, hogy szétrugja a berendezést, de pár óránként bejelentkezik és ez már kellően megnyugtató. A lusta napjain viszont én is megijedek, szerencsére olyankor a párom nyugtat. Pont tegnap volt ilyen lusta napja, egész nap próbáltam mocorgásra bírni, de még önmagához képest is kevés volt a bejelentkezés. Na aztán hajnalban magához tért és bepótolta a lemaradást :)

2018. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó pedig kitartás, én tudom hogy nehéz de bízni kell benne hogy minden rendben lesz.


A mi problémánk 25 hetesen kezdődött, előtte minden teljesen rendben volt. Akkor mondta a doki hogy 2 héttel kisebb a baba és hogy a méhlepényt úgy látja hogy elkezdett érni. Sajnos az előadása sem volt semmi, mert egyből olyanról beszélt nekem hogy kora szülött lesz, méhen belüli retardáció és ami ezzel jár. Hát mondanom se kell az nap egész nap csak sírni tudtam hogy mi lesz a babámmal. Egyébként fogadott orvosom.

Elküldött egy keringési vizsgálatra, ott hálaégnek azt mondták hogy a lepény nagyon szemcsés de az áramlás és minden egyéb rendben van de figyeljük folyamatosan.

Ez 26dik hét végén volt már, ők is kisebbnek találták a babát de már nen teljesen 2 héttel.

Beszéltem utána a dokimmal ő azt mondta menjek 2,5 hét múlva vissza és meglátjuk mennyit nő a baba és milyen a méhlepény.

Hát mondanom sem kell hogy azóta minden egyes nap az van a fejembe hogy vajon jut neki elég tápanyag? Tudom őt megfelelően táplálni? Miért öregszik a méhlepény? Kibirja legalább a 37dik hétig? Stb stb...

Félek hogy elmegyek 2 és fél múlva és azt mondja a doki hogy alig nőtt valamit... Probálok nem ezekre gondolni de nehéz nagyon...már most nagyon szeretem és félek hogy bármi baja lesz. Eddig élveztem a terhességem de most nagyon várom hogy elteljen ez a 3hónap. A héten 28 hetesek leszünk.

2018. nov. 4. 19:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az én babám nagyon aktív minden reggel arra kelek hogy rugdos,mozog és este is így alszunk el. Napközben se sokat pihen. Ebből merítem énis az erőt hogy van energiája mozogni és hogy jól van oda bent. 😊
2018. nov. 4. 19:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Az 5. héttől a 8. hétig feküdtem, mert bevéreztem, na az brutál volt, mert a babóból még semmit nem éreztem, konkrétan pisiről pisire (bocsi) örömködtem, hogy nem öntött el a vér. Akkor másfél hét után kellett dokihoz menni. Most hamar elkezdett rövidülni a méhnyak, a doki azt mondta ez fenyegető vetélés, ez volt múlt pénteken, még majd' két hét múlva kell visszamennem. Most is sokat fekszem, az nyugtat, hogy gyakran érzem a babát mocorogni és hál'istennek ha pihenek nem vagyok rosszul, nem fáj semmim. Amúgy: én minden napra próbálok úgy gondolni, hogy már túl vagyunk a tegnapon is, ennyi időt kibírt(unk), ebből merítek erőt, és abból, hogy már több mint fele eltelt. Szeretek amúgy terhes lenni, de mindig mikor megnyugodnék jön valami nem jó hír.
2018. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3 vagyok. Kérdező, nekem a doki sok pihenést, szó szerint fekvést javasolt, mert azzal lehet a legjobb keringést biztosítani a placentának. Na ne félj, feküdtem is végig a következő uh-ig. Aztán láttuk, hogy fejlődik szépen, csak kisebb. Na azóta nyugodtabb vagyok én is. Azt hiszem nálunk is 25-26. héten derült ki.


Aztán a dokim mutatott is egy görbét ami a normális tól-ig határokat mutatja adott magzati korban. Két hetes lemaradással is a normál tartományban van a baba, csak nem hozza az átlagot. Na ez megnyugtatott. Egyébként a végéig még akár be is hozhatja, szóval nyugi. Mozog, az a lényeg! :)

2018. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos az én orvos nincs ennyire jó fej mint a tied, pedig azt hiszem tényleg sokat számít ilyen helyzetben az ő hozzáállása is a helyzethez. Megmondom őszintén hogy csalódtam benne mert csak a rossz dolgot mondta el mire számítsak ha ez így marad, de semmi olyat ami megnyutatott volna. Jó orvos, kézséges viszont ez nem tetszett tőle.

Nekem annyit mondott erre az egészre hogy táplálkozzak fehérjedúsan.

A védőnő és az olvasattak alapján kaptam az infot hogy sokat pihenjek.

Na ezt is teszem, pihenek fekszem amikor csak tudok.


A kérdést is azért írtam ki, mert eddig a párom volt a legnagyobb támaszom ebbe ő nyugtat mindig, viszont pont most hozta úgy a munkája hogy 4 hétre elkell utazni, így "egyedül" maradok. Aztán gondoltam más erejéből, történetéből meritek egy kis erőt.


Köszönöm szépen hogy írtatok, tényleg sokat segít.

Kívánom hogy mindenkinek akinek bármiféle kisebb/nagyobb gondja van a terhesség alatt hogy egészséges erős kisbabája szülessen!

Kitartás nekünk!🤗

2018. nov. 4. 19:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Vetelest koveto terhessegemben ezek voltak:verzes, down gyanu miatt amnio, koran ero mehlepeny, felfazas, tul sok magzatviz, tul keves magzatviz, halaleset a csaladban, munkahelyi gondok, allando toxoplazmozis meretes. Szetsresszeltuk az agyunkat vegig.:) Ez nem tanacs persze, csak kerdezted, ki mit csinalt. Mi ezt. Kibujni a borodbol nem tudsz nyilvan. A stresszrol egyebkent nem egyertelmuek a kutatasi eredmenyek, hogy mennyire art vagy nem art, szoval emiatt ne felj, nekem a genetikusunk ezt mondta. Az en szornyu terhessegembol egy iszonyatosan boldog, kicsattano egeszsegnek orvendo baba es kesobb kisgyermek lett.:)
2018. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem végig nagy problémák voltak a terhességemmel. 11. héttől feküdtem fejjel lefelé megdöntve. Volt olyan vérzésem, hogy az orvos vödröt kért az asszistenstől. 18 hetesen sürgősségi műtétem, 3x tartották vissza a babámat, a vérzések miatt rh összeférhetetlenség alakult ki köztünk, cukorbeteg is lettem...

Kórházban voltam 3 hónapot, gyakran vizsgáltak, de így is egy örökkévalóság volt a kettő között eltelt idő. Nem tudtam, nem erre koncentrálni, az egész terhességem egy rémálom volt, állandóan volt miért aggódni.

De hál' Istennek egészséges babám született, és a nekünk jósolt 28-30 hét helyett sikerült eljutnunk a 38.-ig.

2018. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!