Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen hasmenés lehet...

Terhesen hasmenés lehet magnosolvtol, vagy attol hogy nagyon sok a savam?

Figyelt kérdés
Már 1 hete nagyjából megy a hasam, de nem olyan szinten, hogy állandóan megyek wcre, hanem nekem a napi átlagos a 3x-4x a nagy wc, minden étkezés után kb. Szóval ettől többször nem megyek, de ha megyek, nagyon vizes állagú. Nemrég váltottam magnerotról magnosolvra. Gyanakszom erre, mert régen is ment tőle a hasam. Napi 2x veszek be. Görcsök és keménykedés ellen. A savam is elég sok, és epehomokom van. Lehet ezektől? Szedtem probiotikumit is de nem segített. Gasztroenterológushoz megyek szerdán (sajnos jó sokára kaptam időpontot). Csak tudni szeretném mennyire normális ez.

2020. máj. 18. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet a magnosolvtól, a magnézium nagyobb dózisban hashajtó hatású. Nekem a magnesium citrici-től voltak ilyen panaszaim, váltottam magnerotra. Azzal nem volt gond, mondjuk lehet azért is mert kell vasat is szednem, az meg fogja a hasat. Szóval lehet kiegyenlítik egymást:)
2020. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magnosolvtól meg az epétől is lehet a hasmenés. Savra szedhetsz Gaviscont vagy Renniet.
2020. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A magnosolvtól nekem is ment. Magnerot vagy magnesi citricitől nem.
2020. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szintén leváltottam a Magnosolvot, mert hasmenésem volt (napi 1 tasaktól napi 2-3 alkalommal)

Most Magnerotot szedek, nincs ilyen gondom.

2020. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Epp ma voltam dokinal h egy hete megy a hasam (igy mint neked), rogton leszedett a magneziumrol es irt masikat, szoval igen, ezek szerint okozhatja.
2020. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, végül milyet írt ki?

Az a baj, hogy eddig magnerotot szedtem, már volt hogy napi 6 szemet, mert nem múltak a görcsök, és egy ami elvitte, az a magnosolv volt. Ma este már nem azt vettem be, hanem magnerotot 1 szemet, meglátjuk holnap mi lesz a helyzet, gondolom valamivel jobban kellene lennem már.

2020. máj. 18. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szedj a Magnosolv mellé B-vitamin komplexet (jobban felszívódik) és kalciumot (Citrokalcium olcsó és jól hasznosuló) is szedj valamikor messzi időpontban tőle a nap folyamán. Kalcium hiány is okozhat görcsöt és mindig érdemes szedni az egyiket, ha a másikat kell, hogy egyensúlyban legyenek (ugyanakkor együtt bevéve akadályozzák egymás felszívódását).
2020. máj. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első jókat mond, a vas hasfogó hatása kiegyenlíti, annyit tennék hozzá, hogy ne egyszerre vedd be őket, hanem pár óra eltéréssel, mert akadályozzák egymás felszívódását (kalciummal szintén).
2020. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A magnosolv borzalmas, nekem is ilyen bajom volt tőle. Abba is hagytam gyorsan. Most a WTN magnézium komplex krémet használom, így nem teheli a gyomrot és a bélrendszert. Jó lehet, mert azóta nem görcsöt a lábam pl. :)
2020. máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Be-Life natural products, Magnesium Quattro 550-et irt a doki, nem tudom h otthon kaphato-e, kulfoldon elek. Napi max 900mg magnezium-ot lehet az o eloirasa szerint.
2020. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!