Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti pár napban...

Szülés előtti pár napban lehet aranyér elleni kenőcsöt vagy kúpot használni? Melyiket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 05:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerencsére lehet. Én is abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, hogy eddigi életemben megúsztam az aranyeres problémát, de 39 hetesen, amikor már csak napok vannak szülésig nagyon durván kijött és tombolt. Azt mondta a doki, hogy azokat a krémeket, kúpokat, vagy akár gyógyszereket használhatom, amiket egyébként terhesen lehet, teljesen mindegy, hogy szülés előtt vagyunk, főleg, hogy ezek olyanok, amelyek szoptatás alatt is használhatóak, szóval nem is kell majd megszakítás.

Krém és kúpnevet azért nem mondok neked, mert én külföldön vagyok és azokat az itteni dokitól szereztem be, ezeket ott nem találod meg. Az otthoni dokim viszont a legutóbbi hazalátogatásom alkalmával ajánlotta a Sperti krémet és a Detralex gyógyszert. Biztosan tudott ő már előre valamit, mert ez két hónapja volt és akkor még nem is volt aranyerem, de mondta, hogy ezekből hozzak ki magammal egyet-egyet, mert hasznát fogom venni.

És igaza lett. A Sperti krém állítólag nagyon jó, de nekem nem igazán segített, lehet, hogy enyhébb aranyérnél használ, de én az első három napban csak azzal próbálkoztam és nem volt hatása, egyre rosszabb lett a helyzet. Azután feladtam és elkezdtem a Detralex-et szedni, illetve elmentem itt is dokihoz és tőle kaptam krémet, kúpot. Így ez a három együtt már használt, néhány nap után sokkal jobb lett a helyzet. Szerintem az elsődleges javulás a Detralexnek volt köszönhető, de én már abba is hagytam a szedését, nem akarom elhasználni az egész dobozzal, mert szükségem lesz rá szülés után is.

Recept nélkül kapható, kérdezd meg a dokidat róla, vagy a gyógyszerészt, de ezt akár folyamatosan lehetne szedni terhesség és szoptatás alatt, visszérre is ezeket adják, annyi hogy aranyeres rohamnál egy intenzívebb kúra van belőle, de megéri. A babának nem lesz baja tőle!

Jobbulást!

2008. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszi a kimerítő választ. Nem bírtam tovább egyébként, elmentem a gyógyszertárba, ahol is kiderült, hogy a Spertiből nem csak krém, hanem kúp is létezik, úgyhogy azt vettem és próbálkozom. Szerencsére még nem jött ki nagyon, lehet hogy el tudtam kapni még az elején, így reménykedem, hogy használi fog. Ha nem, hát akkor mindenképpen utána fogok érdeklődni az általad javasoltnak!

2008. nov. 24. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!