Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvisel a terhesség. Mit tegyek?

Megvisel a terhesség. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akartam/akartuk a babát. Elsőre sikerült. Nagy volt a boldogság, amikor két hete kiderült.

Egy hete pedig kb azt érzem, hogy nem akarom ezt, nem állok készen, boldogtalan vagyok, nem alszom és sírok.

Nem értem. Erre vágytam, ezt akartuk és most pedig ilyeneket érzek. Mit tegyek? Miért nem tudok örülni? Mi a baj velem?


2020. máj. 27. 05:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Hormonok játéka!

El fog múlni 🙂

Aludj, pihenj sokat.

2020. máj. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Van még idő elvetetni, ha ilyen gondolataid vannak, az lesz a legjobb.
2020. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan arra gondoltam mint a 2es,de gondolom megköveznek ha leírom.
2020. máj. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is volt ilyen időszak mindkét tervezett terhességem elején. Ahogy az első válaszoló írta, szerintem is a hormonok miatt lehet. A tanácsom, hogy beszélgess sokat a pároddal. És ne aggódj, semmi baj nincs veled, szerintem ezen elég sok terhes nő végigmegy, legalábbis én több barátnőmtől, rokontól hallottam, és mindnél tervezett volt a baba. Végre összejött, amit nagyon akartatok, valóság lesz az álomból, ilyenkor szerintem az embert fejbevágja a felelősség, és erre egy nagy lapáttal rátesz a hormonváltozás.
2020. máj. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Dúlnak a hormonok. Nyugodj meg. Ha tervezett baba volt akkor meg pláne. Én is minden kis apróságon felkapom a vizet és hisztizek. Majd elmúlik.
2020. máj. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenkinek rózsaszín köd a terhesség. Én most várom a másodikat, hál istennek már csak 2 hetem van hátra belőle. Számomra ez a szükséges rossz a gyerekeimhez. Értük bárhányszor végigcsinálnám.

Idővel jobb lesz, a második trimeszter egész elviselhető időszak.

2020. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Természetes, hogy az ember ilyenkor beparázik.sok kismama fejében megfordul a gondolat, hogy nem akarja mégsem, hogy felborul az eddigi élete, mi lesz ezután. Ha terveztétek és akartátok akkor az abortusz szerintem nem megoldás...egyszerűen csak megijedtél, hormonjaid össze vissza. Biztos vagyok benne, hogy az első orvosi vizsgálat után, amikor megtudod, hogy minden rendben és hallod a pici szívét akkor át fognak billenni a dolgok pozitív irányba. (Nekem úgy volt)
2020. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Remélem, tényleg túl leszek ezeken az érzéseken...

2 és 3 válaszoló, nektek is köszönöm, mégha szerintetek az lenne a legjobb megoldás. Ezért én nem fogok senkit megkövezni, bár ezt az opciót nem szeretném.

Szeretnék örülni és boldogan várni a babát, de egyelőre nem ezt érzem és ettől még jobban félek, hogy baj van velem..

2020. máj. 27. 07:45
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Senki nem azt írta hogy az abortusz a legjobb megoldás, csak azt írták, hogy ilyen gondolatokkal lehet hogy jobb lenne. A többséggel ellentétben nem azt a cukormázas szöveget nyomták, hogy ez természetes, ilyen a babavárás...stb.
2020. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen és meg is köszöntem nekik. Épp ezért is írtam, hogy ezért én nem fogom megkövezni őket... én le sem pontoztam őket.. szóval nem is értem a válaszodat utolsó. 🤷‍♀️
2020. máj. 27. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!