Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akit nagyon megviselt a...

Volt akit nagyon megviselt a terhessége, végig szenvedett és alig várta, hogy vége legyen?

Figyelt kérdés
29 hkm vagyok. Ahogy telnek a hetek egyre nehezebben viselem, sokszor màr egy kis séta utàn is úgy lihegek mint aki maratont futott. A pocakomat is nehéznek érzem, mintha medicin labdàt cipelnék. Alig vàrom màr, hogy a karjaimban tarthassam! :) Ti hogy vagytok ezzel? Nektek is vannak hasonló érzéseitek?
2014. aug. 27. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen énis elég nehezen éltem meg.Az első 3 hónap a sok hányás és szédülés nehezitette meg.Aztán valamivel jobb lett de 6 hónaposan már elég megterhelő kezdett lenni.Meg a sok láb görcs tönkre tett.

De túléltem!és neked is sikerül!

2014. aug. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a harmadik babával voltam így. Az elején volt olyan, hogy 2 gyerekkel a bolt közepén összeestem, elájultam. Sok hányás, émelygés. Aztán 21 hétre megindult a szülés, több hét kórház. Fájdalmas volt a mozgása, nagyon sokat keményedtem és görcsöltem. Nagyon alacsony vagyok, ő meg ehhez képes nagy baba volt szóval... A végén úgy kellett kitessékelni :) Kitartást, menni fog :)
2014. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jaaj, a làbgörcsök, ne is mondd!! :) az valami borzalmas. . Minden este arra kelek hajnalban, hogy húzza a görcs a vàdlimat, de nem tudok egy jót nyujtózkodni mert húzódik a pocim. :) meg még a fordulàs alvàsnàl, na az okoz még némi problémàt. :) na de màr tényleg nincs sok hàtra.. :) köszi a válaszokat
2014. aug. 27. 08:26
 4/8 anonim ***** válasza:
5 hónap 24 órás masszív hányás, aztán 2 hónap bordatágítás, hogy sírtam fájdalmtól, most meg májtok-feszülés (HELLP-gyanú), vádligörcsök, vénás panaszok, vizesedés és aranyér... Jujj, de elegem van már! :) De az első is olyan jól sikerült, csak megéri ez is!!! :-D
2014. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Uhh, utolsó, akkor én elbújhatok mögötted! :) kitartàs! :)
2014. aug. 27. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Most vagyok 35. hétben, de iszonyatos hát és bordafájdalmam van, sírni tudnék a fájdalomtól :( Reggel ébredéstől lefekvésig szenvedek. És az óriási pocakom is gátol a mindennapokban. Első terhességem alatt semmi ilyen tünetem nem volt. Már nagyon várom a végét :) Kitartást :)
2014. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is számolom vissza a napokat.

Az első 20 hétben végig hánytam, gyakorlatilag semmit se tudtam megenni. Utána csillapodott, aztán pár hétig elmúlt a hányás. 28. hét körül elkezdtem vizesedni, a lábaim akkorára dagadtak, hogy két számmal nagyobb cipő kell. A 30. heti ultrahangon kiderült, hogy a méhlepényem túlságosan érett, a méhszáj nyílik, azóta feküdnöm kellett végig. Közben újra elkezdtem hányni, múlt héten pedig beilleszkedett a feje a szülőcsatornába és most minden nagyon fáj odalent. Szeretnék végre túl lenni rajta, de közben azt is, ha még másfél hétig kibírná, akkor kezdenénk a 38. hetet.

2014. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakoznék az előttem szólókhoz, az elején a több hétig tartó hányás az egyik legnehezebb része, ami nekem a visszatért a 3. trimeszterben sajnos. A 27. héten megfordulás közben ráfeküdt a vesevezetékemre, így csinált egy kis vesegyulladást antibiotikumos kezeléssel és fekvéssel. A 33. héten 3-as fokozatú lett a lepényem, és elindult kifelé, amitől szintén gyógyszerek és fekvés. A 20. héttől szedtem magnéziumot keményedése. Na ehhez képest amik még vannak: gyomorégés, kézzsibbadás, aranyér, visszerek, lábdagadás és görcs, bordafájdalom, puffadás..semmiségek. Ezen kívül egy kiújuló betegségem miatt is kötöztek és feküdtem 2 hetet. Mostanában fúrja a fejét és már nagyon ki akar jönni. De egyébként végigmosolyogtam és örültem, amikor mászkálhatok. :) Kitartást! 38+3 hkm
2014. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!