Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált vagy az integrált...

A kombinált vagy az integrált teszt a pontosabb? A Sejtbankos downszűréses oldalán az integráltat hozzák ki pontosabban, én is így tudtam, de az Istenhegyi úti Géndiganosztikai Intézetben azt mondták, a kombinált a pontosabb.

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
az integrált, én is úgy tudom. többszöri vérvétel is kell hozzá, mint a kombinálthoz.
2010. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kombinált 83%, (sok heyeln Pl a Margit kórházban) ingyenes

Integrált 95%

Egyk sem 100 %.

2010. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy az integrált. Ezt találtam a www.downszures.hu oldalon:


Kombinált-teszt

A terhesség első harmadában - a 11. és a 14. hét között - két, anyai vérben vizsgálható jelző (terhesség alatt előforduló fehérje (PAPP-A/, valamint a ß-hCG) illetve az ultrahangvizsgálattal mérhető magzati tarkóredő vastagsága kerül számbavételre. A vizsgálat átlagosan 85%-os hatékonysággal szűri a Down-kórral sújtott terhességeket.


vissza


Quartett-teszt

A terhesség 15. és 20. hete között négy, anyai vérben vizsgálható jelző (AFP, ösztriol, ßhCG, inhibin-A) összevetésével ad eredményt. Átlagosan 75%-os.


vissza


Integrált-teszt

Ez a vizsgálat a Quartett-teszt és a Kombinált-teszt keretében vizsgálat jelzők eredményeinek az összevetett - integrált értékelésével adja az eredményt, s így a lehető legpontosabban határozza meg a rendellenesség előfordulásának kockázatát.

Az Integrált-teszt átlagosan 94%-os hatékonysággal szűri a Down-kórral sújtott terhességeket.

2010. júl. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezért nem értem én sem, mert eddig én is így tudtam, de ezt találtam az Istenhegyi oldalán:

[link]

Fel is hívtam, telefonon is nyomatékosan azt mondták, hogy a kombinált a megbízhatóbb.

2010. júl. 30. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kombinált tesztet csináltattam,de nekem fals eredményt adott. 1:25 esélyem volt a down korra. Megcsináltattam az amniocentézist és szerencsére minden rendben van.

2010. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17.09-es vagyok. Hát ez nagyon fura, én sem értem már. De miért nincsenek egységes állásponton? Nem értem, és fel is idegesítettem magam. Nálam már nem aktuális a dolog, de én annak idején integráltat csináltattam, az volt a legdrágább, 30 ezer, és nálunk azt mondták, az a legjobb.
2010. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16:46-os

Én sem csináltattam integrált tesztet, hanem amniocentézist.

2010. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!