Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21+2 hetes terhes vagyok,...

21+2 hetes terhes vagyok, igyekszem oda figyelni arra mit eszek,de van h egyszerüen csak azt eszem amit kívánok pl chips,csoki,jégkrém ilyesmi ez gond?

Figyelt kérdés
Kismamák nektek van minta étrendetek v eszitek ami jó esik?Pl reggelire mi a legjobb?Mert eddig rántottát reggelizem salátával.

#Terhesség, étrend ,
2020. jún. 6. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez nem napi rendszerességű, akkor nincs vele gond.
2020. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz en meg csak a 11.-ik hétbe léptem, de tegnap en is egy pont ilyen kérdést tettem fel... sajnos en is igy vagyok vele, hogy hiába próbálok egészségesen enni, odafigyelni,általában csak az ilyen egészségtelen kajak esnek jol. :( En reggelire elotte mindig zabkasat vagy házi készítésű granolat ettem, azonban azóta rá se bírok gondolni... Sokszor eszem teljes kiőrlésű kenyeret sajtkremmel (most par hete arra kattantam ra), es akkor általában zöldségnek hozza californiai paprika, hegyes eros, saláta, paradicsom. Van amikor viszont csak lekvaros vagy mezes kenyeret, illetve peksutemenyeket, illetve tömény, édes fánkot estem csak reggelire. En általában reggel szoktam nagyon ehes lenni, korán kelek, mert olyan a munkám, viszont itthonrol, ezért a konyha mindig egy kísértés... reggel mikor felkelek, akkor általában az eddigi granola vagy zabkasa helyett sima kukoricapelyhet vagy pogácsát eszem (ezt kb reggel 5-kor), illetve utana valamit megint 8-kor, aztán 10-kor, majd 11.30-kor ismét. Délutánra valahogy jobban lecsillapodik.

Nekem a védőnő azt mondta, ne aggódjak, egyelőre nincs problema a sulyommal, bar három kilót hiztam a 11.-ik hétig

2020. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Majd, ha mész terhelesre és terhességi cukrod lesz, nem fogsz ilyeneket enni!


Nem baj, de ne csodálkozz, ha elhizol tőle, akkor az lesz a baj!


Terhességi cukorral meg nagyon be kell tartani, hogy mit ehetsz, és ezek nem tartoznak bele az étrendbe.

2020. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Azt hozza tennem: már csak azért se jó, mert semmi tápanyag tartalma nincs kB, semmi vitamin a babának.
2020. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Én iszonyatosan válogatós vagyok, szinte csak műkaján éltem mindig is, terhesség alatt is. 6 kilót híztam, terhességi diabéteszem volt (épphogy), de mivel nem tudom megenni az "egészséges" dolgokat így a diétát sem tarzottam (próbáltam, de hetekig minden áldott nap ugyanazt ettem, így már a gondolatától is hánynom kellett). A gyerek is makk egészséges, nekem sem maradt meg a cukor.

Ha te normisan is eszel mellé kétlem, hogy bajotok lehet

2020. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó én nem kérkednék azzal, hogy GDM mellett nem dietáztál, és lehet nektek nem lett bajotok, de mást ne biztass a hülyeségre kérlek!


Kérdező, néha nem baj, ha eszel ilyesmit, de próbálj teljes kiőrlésűt, sok rostot, zöldséget is enni mellé. Főleg reggelire, akkor van a leginkább inzulinrezisztens állapotban a szervezet. Azt is kalkuláld be, hogy az ödémát leszámítva kb. 10 kg az ideális súlygyarapodás terhesség alatt, és ez a 3. trimeszterben indul be a legjobban.

2020. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!