Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól irathatnám ki magam?

Mikortól irathatnám ki magam?

Figyelt kérdés
Előadóként dolgozom, napi 12 órát talpon vagyunk még a kasszában is, és elég kemény fizikai munkát végzünk. Árukor mi pakolj új le a nehéz kartonokat, rakjuk egymásra a raklapokat. Még csak 5+4 hetes vagyok, 2 hét múlva készülök orvoshoz menni. Azt gondoltam, hogy a 12 hetet végig dolgoznám, de utána szívem szerint itthon maradnék, mert nagyon megterhelő még így is hogy nincsenek tüneteim. Szerintetek együtt működne az orvos? Vagy hogy megy ez? Első baba, teljesen tapasztalatlan vagyok

2020. jún. 15. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én raktárban dolgoztam a 8. hónapig ugyanúgy, mint bárki más, bírtam a gyűrődést, nem is lett semmi baja a babának. Egy munkatársam viszont már 4 hónapos terhesen elköszönt, neki előtte 2 vetélése volt. Őt végig kíméltük, keveset emelt csak, hormonokat szedett közben, hogy ne legyen gond. Szóval ahogy érzed.
2020. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez orvos függő is. Az enyém nem akadékoskodott, csak annyit kérdezett nem e tudnak valami papírmunkára rakni, de pont előtte vettek fel arra valakit+bejött a korona, így nem mentem dolgozni már. Én az első perctől kezdve táppénzen vagyok, mert sugárveszélyes munkahelyem van ráadásul. A főorvosnő is kért, hogy maradjak itthon. Ahogy kiírt a doktornő kezdődtek a brutális rosszullétek 1,5 hónapig. Na akkor nagyon örültem, hogy nem kell dolgoznom, csak túlélni a napokat :)
2020. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én 32. Hétig dolgoztam, szintén bolt.


Nem emelgettem, nem áruztam. Viszont kasszáztam sokat, és könnyű dolgokat pakolásztam.


Bármikor elmehettem egy rövid szünetre, leülhettem ha elfáradtam.


De ehhez ilyen vezetőség kell, vagy neked kell nagyon tökösen harcolni ezekért a könnyítésekért, ugyanis jár neked.


Egyébként nem baj ha sokáig dolgozol, én pl. fittebb maradtam kicsit, főleg hogy talpalós munka.

2020. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem egyenlőre nincs ilyesmi tünetem, még csak fáradtság és mellfájdalom. Viszont eleve derékfájós vagyok, baba nélkül is nehezen viselem az egész napos talpon létet, hát még az árus napokat. :/ ez az egyetlen oka annak, hogy már most ezen gondolkozom, mert egyébként meg nagyon szeretek itt lenni, szeretem a csapatot
2020. jún. 15. 14:57
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Táppénzre a nőgyógyászod javaslatára írhat ki a háziorvosod , nyomós okkal. Konkrétan akkor ,ha veszélyeztetett terhes vagy pl. Hematomad van , volt már vetélésed , méhen kívűli terhesség stb. Nem fognak táppénzre venni a munkahelyed miatt , mivel a munkahelyed köteles áthelyezni más munkaterületre ami nem fizikai munkavégzés. Én a 12. Hétig voltam veszélyeztetett terhes , táppénzen is voltam , utána viszont folytattam a munkám ( fizika munka). 38 hetes vagyok , a mai napig dolgozok.
2020. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk az a probléma, hogy nem tudnak áthelyezni más munkakörbe. Nálunk nincs olyan, hogy most a kasszás pl csak kasszáuik. Ugyan úgy pakol, árut szed mint mindenki más. Non s olyan, hogy valaki mondjuk papírmunkázik. Csak az üzletvezető, akinek ék max fél órát vesz el a napjából, utána ugyan úgy dolgozik, mint a többiek. Eddig egyetlen egy munkatársam tud a dologról, doki előtt nem szeretném nagy dobra verni. Ha tudni fogják a többiek is, velük könnyebb lesz, de a főnökség akkor sem tud áthelyezni. Ha erre lenne lehetőség, akkor a kérdést sem írtam volna ki.

Viszont ami aggaszt, az az ácsorgás és az áru. Ha 4 éve ezt csinálom, akkor nem árthat ugye? Olvastam olyat, hogy amihez a szervezeted szokott, az nem ártalmas, egyértelmű, hogy a nehéz emelések alól kihúzom magam. De nem szeretném elveszíteni a babót. Az a baj, hogy ha az üzletvezetőnknek elmondom, akkor onnantól fogva az már nyílt titok lenne, még a család is tőle tudná meg 😒

Ne nézzétek hülyének, tényleg tapasztalatlan vagyok, alig vártam, hogy babánk legyen 😊 és féltem. Mondjátok, hogy ez normális 😅

2020. jún. 16. 07:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, bocsánat, a zöld pipára akartam nyomni, csak telefonról vagyok. Nem akartalak lepontozni!
2020. jún. 16. 07:03
 8/11 anonim ***** válasza:

De olyan nincs hogy nem lehet csak kasszázni vagy könnyített munkát végezni.


Írásban jelentse ki neked hogy nem tud könnyített munkát adni és akkor kiírnak. Kötelesek megváltoztatni a munkakörülményeid!


Egyébként milyen fizikai akadálya van hogy nem lehetsz csak a kasszában?

2020. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fizikai akadálya nincs, egyszerűen csak rohadék a főnökség. Amíg a mi saját kis csapatunk van csak, addig semmi akadálya a "lazulgatásnak", még talán az is kivitelezhető lenne, hogy árus napokon ne dolgozzak. Majd orvos után meglátom, a drága okosaink mit reagálnak. Első vizsgálat után szeretnék bent szólni. Tudom hogy korai,csak ha esetleges probléma miatt kiírnának mondjuk pár hétre, akkor ne érje őket akkora meglepetés. Képesek ilyen miatt felmondással fenyegetőzni ha olyan napjuk van. Csak azért félek ennyire, mert anyu bogarat ültetett a fülembe, hogy neki második kimaradt menzesz után ment el egy ikertehessége, kicsit beparáztatott.
2020. jún. 17. 07:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Rohadék főnökség ide vagy oda, a törvény rájuk is vonatkozik.
2020. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!