Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy probléma + L-thyro...

Pajzsmirigy probléma + L-thyroxin 25 mikrogramm, tapasztalatok + kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most derült ki, hogy alul működik a pajzsmirigyem (4.79 lett az érték a 12. héten); eddig sosem volt semmi problémám. A háziorvos felírt 25 mikrogrammot (elfelezek egy 50-est) reggel 20 perccel evés előtt, illetve elküldött endokrinológiára meg egy hónap mulva ismét TSH tesztre kell mennem. Az lenne a kérdésem, hogy mivel en eddig semmilyen gyógyszert vagy hormont nem szedtem es sosem szerettem ha “csak ugy” felirnak valamit, persze megertem, hogy ebben az esetben a baba egészsége miatt kell, de gondolom ilyen kis mértékben nem nagyon lehet ennek a készítménynek mellékhatása?


Valamint emellett Femibiont szedek es ebben van D vitamin, de a háziorvos kérdezte, napozok-e es mondtam, hogy nem szoktam mert nagyon feher bőrű vagyok, erre Irt meg fel pluszban 3000 mikrogramm D vitamint is. A védőnő es a nőgyógyász az elejen mondta hogy elég a femibion, de a háziorvos ragaszkodott hozza, h szedjem, pedig a ver képem nem volt rossz. Persze, szedem, csak ezen Is gondolkodom, h mindenki mást mond... a

Lenyeg h megyek az endokrinologushoz es gondolom o azert jobban ért a pajzsmirigyhez Illetve majd kiderül a vervetelen, mert az eltérés nem olyan nagy nem akarom h “tul adagoljam” es valami bajom legyen vagy főleg a babának.

Lehet csak tul aggódom az egészet? :)



2020. jún. 19. 06:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ez az érték, mindenképpen szedd a gyógyszert, attól semmi bajod nem lesz, viszont ha nem szeded, abból terhesen lehet gond. Annyi, hogy ellenőrizni kell majd mindig a tsh-t (bár elvileg később kb harmadik trimeszterben a babának már mindegy, mert magának termeli, de neked ettől függetlenül nem jó), és szülés után mondjuk hat héttel azt is nézetni kell. Én 50-et szedtem terhesség előtt, közben 50-75-öt felváltva, majd szülés után vissza 50-re, konkrétan ki voltak dülledve a szemeim, mire visszamentem kontrollra.
2020. jún. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszt! Tavaly egyszer küldött az orvos TSH vervetelre, mert akkoriban elég sokat voltam gyenge es fáradt, de teljesen jo lett az eredmény. Most terhesen lett csak ilyen rossz. :( hogyne, mindenképpen szedem! Köszönöm a megnyugtatását!
2020. jún. 19. 07:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló értékre kaptam én is 25-öt terhesség előtt, rendezte is szépen. Teherbeestem, 6 hetesen megint közel 5 volt a tsh-m, így emelt rajta az endokrinológus 50-re. Én elkezdeném a helyedben azonnal. Mire meglesz az új vérvétel, eljutsz endokrinológushoz, hetek telnek el. Árra figyelj, hogy tb alapon 31 naponta lehet tsh értéket nézetni.
2020. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked is a valaszt kedves utolsó! A háziorvos a heten fel is irta a 25mikrogrammot, amit szedek is (ugye elég 20 percet várni reggeli elott? Ezt mondta nekem) illetve három het múlva kell Vervetelre mennem ismét.


Remelem helyre jon es terhesseg utan nem kell szednem a bogyot

2020. jún. 19. 07:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 30 percet mondtak kaja előtt.
2020. jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi!
2020. jún. 19. 07:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.


En is ezt szedem.

Csak en 50et.

Nekem terhesssg elott volt 3,4 azt mondta ez rendben van. Kozben kiderult ahoz hogy terhes legyen sok.

Akkor sem akart felirni, majd nagynehezen 25ot felirt.

Attol csak 2,3 ra ment le.

Elkezdtem 50et szedni. De szoltam az endokrinologusomnak. Mondta persze.

1honapra ra terhes lettem.

12hetes vagyok.

Azota is az 50et szedem es most 0,523. Az ertekem mult heten neztek.


Szelent erdemes szedned meg. Es jod nelkuli terhes vitaminra valts 20.hetig. Pocaklako vagy trimeszter jod nelkuli.

Legalabb addig amig nem all helyre.


En minden reggel a kv val veszem be majd fel ora mulva eszem.

Sosem volt gond hogy evvel ittam meg

2020. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is azt szedek. 50et de nekem magasabb volt mint neked már terhesség előtt. Fél órával evés előtt kell bevenni reggel éhgyomorra. 7 éve szedem uh kenem vágom. Nem lesz tőle semmi bajod.

A D vitamint is szedheted nyugodtan. Mondjuk én azt is megnézném laborban (nekem kérte is az endokrinológus mikor terhes lettem. Fizetős vizsgálat) és kikérném az endokrinológus véleményét. Nekem is ő írt labor után 3ezret de csak heti 2szer.

2020. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!