Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem tehernek éli meg a...

Aki nem tehernek éli meg a terhességet? Miben mások?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam ezen. Most több ismerősömnek lett babája. A többség olyan, hogy amikor a terhességéről beszél akkor sok jó dolgot alapvetően nem mond. Nem érzi magát csinosnak, állandóan fáradt és sorolhatnánk az érzelmi hullámvasúttól kezdve egészen a vizesedésig mindent.


Egyik ismerősöm nem ilyen azonban, pedig ha valakinek terhes volt a terhessége akkor az ő. Sokat találkoztunk, de SOHA nem hallottam panaszkodni. Pedig végig hányt, olyan migrénes fejfájásai voltak hogy nem látott (extra durván hányt akkor). Korházba került többször is a terhessége alatt. A vége felé ha nem tudott éjjel aludni, és kérdeztem hogy fáradt-e akkor mondta hogy igen, de jól van ez átmeneti állapot, most ennek van itt az ideje, stb... Mindig azt mondta ezekre a kellemetlen néha kicsi néha nagy dolgokra, hogy ez 1000x is megéri a babáért. 53 kilóval esett teherbe, alacsony is és egy több mint 4 kilós gyereket szült természetes úton akivel 30 órát vajúdott. De ő a szülésről sem nyilatkozott úgy mint mások.


Miért van ez? Egyesek miért élik meg annyira rossznak, másnak meg miért "áldott" állapot? Mert ennek a nőnek az volt, látszott rajta.

Nem hinném, hogy fizikálisan rosszabb annak, aki panaszkodik. Szerintetek?


2020. jún. 19. 14:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ismerősöm, így az anyjától, a párjától hallom ezeket sokszor és aztán mondjuk rákérdezek és akkor most mi, hazudjon?
2020. jún. 19. 20:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem, ha valaki ennyire tökéletesen él még mindent, nem tudok vele mit kezdeni. Teljesen normális, hogy vannak az életben nehézségek, akkor is ha nem vagyunk hajlandóak szeme nézni velük és megélni őket. Nem kell orrba szájba panaszkodni, de ez a mindig minden rendben van beállítottság nekem hamis. Ettől még nyugodtan tegye, ha neki az esik jól, én az olyan anyuka társaimmal jövök ki jól, akikkel még lehet beszélni, hogy mik a nehézségek és így támogatjuk egymást. Ha valakinek minden tökéletes, az nekem nem emberi
2020. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Oké de ha minden fasza akkor anyának sem panaszkodom, érted. Tehát nem minden cool ott sem, csak neked adja elő így. Hogy miért nem őszinte veled ( vagy magával sem), azt csak ő tudja. De van aki nem szereti, hogy csamcsogjanak az állapotán ezért nem panaszkodik “idegeneknek”.
2020. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De azért furcsa, hogy elképzelhetetlennek tartjátok, hogy valaki tényleg így élje meg. Annyira színesek vagyunk. Miért ne lehetne néhány ember, aki valóban ezt érzi? Hogy valamiért tényleg ezt gondolja, amikor szenved? Engem a szerintetek lehetséges miértek érdekelnének. Én nem a szavahihetőségére kérdeztem.
2020. jún. 19. 21:17
 15/16 A kérdező kommentje:
Ja amugy meg ha kórházba került és mesélte az anyja vagy a párja mondta h egész nap hányt, este vitt neki a kedvenc kajájából és azt is kihányta, az nem panaszkodás szerintem.
2020. jún. 19. 21:18
 16/16 anonim ***** válasza:
A miértre már megkaptad a választ. Mert ő ilyen. Más meg nem. A fejébe nem látunk bele.
2020. jún. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!