Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerek nemére minden esetben...

A gyerek nemére minden esetben 50-50% esély van vagy esetleg van olyan módszer, ami az egyik javára nagyobb esélyt ad?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról, hogy nagyban befolyásolhatja a gyerek nemét a teherbeesés időpontja a cikluson belül és bár a magyarázat egészen meggyőzőnek tűnt, mégsem vagyok benne biztos, hogy mennyire van alapja. Ilyesmi módszerekre gondolok. Vajon van ami tényleg befolyásolja vagy ezek inkább csak ilyen megalapozatlan kitalációk? Ti ismertek ilyeneket?


Meg olyat is hallottam, hogy van akinek olyanok a génjei, hogy hajlamosabb pl. fiút szülni. Kb. úgy, mint ahogy ahol vannak a családban ikrek, ott gyakrabban is fordul elő ikerterhesség. Ismerek is olyan családot, ahol tényleg mindenki fiút szült és még a nagypapának is csak fiú testvérei vannak, de ez nekem elég hihetetlennek tűnik és inkább gondolom csak véletlen egybeesésnek. Szerintetek?



2020. jún. 19. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Régóta hajtják a módját. Én ezeket ismerem: [link]
2020. jún. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek neme amúgy a férfi spermájától függ, nem hajlamos valaki fiút szülni, hanem a férje olyat tud csinálni :P
2020. jún. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is úgy gondoltam, hogy a férfi génjei miatt :)

Köszi a választ, én is ezt hallottam, csak az illető nem mesélte el ennyire részletesen. Kíváncsi lennék, hogy a valóságban ez mennyire is működik.

2020. jún. 20. 00:22
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Igen, a gyerek neme attól függ, hogy milyen kromoszómájú spermium jut be végülis a petesejtbe, be ez korántsem ilyen fekete-fehér. A legújabb kutatások szerint nem az van, hogy a legelsô odatoppanó sperma jut be, hanem a petesejt valamilyen módon “válogat” a spermiumok között, aszerint hogy annak génállománya mennyire egészséges, illetve mennyire “passzol” a petesejt génállományával. És végül egy kiválasztottat enged be. Szóval nem elképzelhetetlen, hogy egy nô petesejtje következetesen csak X vagy Y kromoszómájú spermiumot enged be, ha a többi gén kombinációja valahogy nem elônyös. Egy másik kutatásban meg olyan eredményt találtak, hogy olyan családokban, ahol következetesen sokkal több fiú vagy lány született, a férfiutódok spermájában nagyobb arányban voltak az X vagy az Y kromoszómás spermiumok, vagyis nem fele-fele, hanem valamelyikbôl több.

Szóval van ez sokkal bonyolultabb folyamat, mint ahogy az iskolában tanítják, és van még mit kutatni bôven.

2020. jún. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bonyolult kérdés


Ici-picit lehet dönteni a mérleget egyik-másik oldalra..


1. Link alapjàn időzítettük az első babát / nem tudatosan, csak îgy tudtunk együtt lenni/ és valóban lányunk lett.

2. Babánál nem tudjuk mikor volt peteérésem /az is meglepi volt, hogy volt/ fiú lett

2020. jún. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En csak erdekes esetet meselek: nagybatyam elso felesegetol szuletett eloszor egy fiu, aztan egy lany gyerek. Evekkel kesobb elvaltak, osszejott majd osszehazasodott egy masik novel. Tole is szuletett ket gyereke: eloszor egy fiu, aztan egy lany.
2020. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegyik érdekes volt :)
2020. jún. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!