Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg gyorsabban megvan az...

Tényleg gyorsabban megvan az oxitocinnal indított baba, mintha spontán bújna ki?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze,

de ezt nem azt jelenti hogy minden szülésnél szükséges.

Minél hamarabb születik egy gyermek (már mint a szülés gyorsasága) annál kevesebb az esély komplikációra.

2010. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 napot vajúdtam. Másnap reggel 8-kor burokrepesztés, majd azonnal oxitocin, kisfiam délután 16 órakor bújt ki.

Háááát nekem ennyi volt.

2010. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem muszáj az oxitocin, ezért érdeklődöm...
2010. aug. 1. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul.

Ha mar beindult szulesnel, vajudas kozben adjak az oxitocint, akkor nagy esellyel felgyorsul a szules, rendszerezi, erositi a fajasokat.

Viszont ha mondjuk tulhordasnal oxitocinnal inditanak, mert a baba semmi jelen nem mutatja annak, hogy indulna magatol, akkor abbol ugyanugy lehet elhuzodo szules, vagy csaszar. Tobb ismerosom is kezdett oxitocinnal, nem volt rovid szulesuk. En mar csak akkor kaptam vajudas kozben, amikor 4 ujjnyira nyitva voltam (fogalmam sincs, hogy miert adtak, mert masfel ora alatt lett oxi nelkul negy ujjnyi a mehszajam, tehat boven lehetett volna meg idom), akkor azt ertek el vele, hogy 15 percen belul kint volt a babam, a fajasbol hirtelen kitolas lesz es toltam is ezerrel, nem birtam turtoztetni magam, olyan eros volt az inger.

A soornomnek mindenfele modszerrel probaltak inditani, mert tulhordott. utolso nap oxitocint kapott hajnali ottol, ejfelig vajudott, de nem tagult, csaszar lett.

2010. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem reggel 8-kor köti be a doki. De hozzá tette, hogy ha 4-5 óra alatt nem halad előre a dolog akkor császár is lehet belőle. Ebből azt szűrtem le, hogy nem fog hagyni szenvedni 24 órát, ha az oxi nem hat....

Vagyis remélem

2010. aug. 1. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek hatásos az oxitocin. Egyik ismerősömnek sajnos a 20.hétben meg kellett indítani a szülést, mert a magzatvize elfolyt. Kapott oxitocint, de egyáltalán nem hatott neki...több mint 24 órát vártak a hatásra, de császár lett a vége.

Szurkolok, hogy nekem hamar hasson, ne legyen szükség császárra és minél hamarabb kezedben tarthasd a babád ! :-D

2010. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fokozatosan emelik az adagot és úgy nézik, hogy jönnek a fájások. Van aki érzékenyebb, van, aki kevésbé. sok szerencsét! Majd írd meg, hogy sikerült.
2010. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer inditották és mindkettő 2 óra alatt meglett.
2010. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!