Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet nikotint...

Terhesség alatt lehet nikotintapaszt használni a leszokáshoz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
semmikeppen sem!!! nekem orvos mondta! en is azt hittem hogy nem fogom tudni lerakni a cigit, de en megundorodtam tole, meg hanytam. szoval en jol is jartam evvel :) nem is hianyzik! IGAZAN!!!
2010. aug. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én sajnos akkor vagyok nagyon rosszul ha nem gyújtok rá akkor jön a hányás és a többi a dokim szerint elvonási tünetek és fokozatosan kell abbahagyni de én abban nem hiszek ezért szeretnék valami más megoldást ami segít.
2010. aug. 1. 18:54
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Aki ennyire rosszul van a leszokástól, annak (csak halkan fülbe súgva) meg szokták engedni a dokik, hogy napi 2-3 szálat elszívjanak, mert a babának sokkal-sokkal rosszabbat tesz, ha ennyire rosszul vagy cigi nélkül, mint az a 2-3 szál. Persze a leszokás a legjobb megoldás, de ha ennyire rosszul vagy tőle... A tapaszt nem tudom, mert nem tudom, hogy a nikotinon kívül mi van még benne. A fokozatos leszokás nekem nem ment soha. Én pozitív teszt után rögtön letettem a cigit. Ahogy abba hagytam a szoptatást, rögtön vissza is szoktam. Ez van, nem bírtam ki...
2010. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is azt mondták, inkább napi pár szál, minthogy az elvonástól valami baj legyen. Én is megpróbáltam, minden nap úgy indultam, hogy nem, aztán jöttek a kitöréseim már dél körül, ütöttem vágtam, huhh nagyon rossz volt, és én is rosszul voltam. Csökkentettem és semmi baj nem volt. 10 hós a fiam, szép okos baba, semmi baja, hál istennek.
2010. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az elektromos cigarettáról mi a véleményetek?
2010. aug. 1. 21:06
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúúúúúúúú ez kemény dolog! Én hatalmas bagós voltam, terhesség előtt (2 évvel) tapasszal 3 hónapig "füst mentes" voltam. Aztán megint cigiztem. Várandós lettem és meggyőztem magam, hogy ezt durva gyorsan be kellene fejezni, mert nem jó a PICINKNEK! Kemény lelkiismeretfurdalást csináltam magamnak minden egyes szálnál és a 6. héten letettem a cigi :)! Nem volt könnyű, de hidd el megéri! Agyban kell eldönteni! Amúgy a tapaszt nem lehet használni!

Sok sikert és kitartást!

2010. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az elektromos cigiben nincs nikotin, ha azt mondod, hogy elvonási tüneteid vannak, akkor az sajnos nem segít rajtad! Meg így is mindenki ferde szemmel néz majd rád az utcán ha rágyújtasz nagy pocival :(! A sógornőm is szívta, de bujdokolva, meg neki be is szóltak. Az egyik ismerősöm is szívta, Neki viszont kis súllyal született a kislánya és a dokija egyértelműen a cigit okolta....
2010. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19:49es vagyok. Persze, hogy agyban dől el minden, de mikor a test ilyen durva elvonási tüneteket produkál, az agy is megbolondul. És a testi tünetek, és az emberben felgyülemlő stressz szerintem sokkal rosszabb hatással van a picire, mint az a pár szál cigi...
2010. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én kilenc évig dohányoztam az első gyermekem megfogantatása előtt. De amint beindult a gyártás abba hagytam. A születendő babád szájába sem dugnál cigarettát, gondolom. Arról nem is beszélve a méhlepényed idő előtt megérhet, mivel az szűri ki a káros anyagokat, és akkor koraszülött lehet. De sajnos ismerek olyat, aki szintén nem tudta letenni és a kisfiának az újjai nem váltak szét. Még hat évesen is operálták, hogy normális legyen a keze! Szerintem, ha valakinek fontos a gyermeke,(gondolom neked is az, mert különben nem vállaltad volna) akkor ezt a kellemetlenséget megpróbálja legyőzni. Add meg neki az esélyt, hogy egészségesen kezdhesse meg az életét!
2010. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19: 49, és 20:52-nek:Ugye ezt ti sem gondoljátok komolyan?Nagyon gáz, hogy terjed a kismamák között ez a baromság, hogy az orvos szerint jobb a 2-3 szál, mint az elvonás.Ezen az oldalon is olvastam már ezt vagy 50-szer.Mutassatok már egy ilyen orvost, olyan kíváncsi lennék rá, ki az, aki ezt tanácsolja..És azzal sem értek egyet, hogy gyakorlatilag cigizésre buzdítjátok a kérdezőt ezzel.Nem lehet tapaszt használni, mert ugyanúgy beviszed a nikotint, mint a cigivel.Rá is van írva a betegtájékoztatóra, hogy terhesen tilos.Én is cigiztem a baba előtt, és akkor szívtam az utolsót, amikor a teszt eredményére vártam.Igaz, szerencsém volt, mert én megundorodtam a cigitől, rá se bírtam nézni.Te sajnos nem vagy ilyen szerencsés.Az az igazság, hogy nem marad más, csak néhány nap szenvedés.Hidd el, hogy ha végig csinálod, nagyon büszke leszel magadra.Nem lesz lelkiismeretfurdalásod, nem fogod halálra aggódni magad azon, hogy vajon okoztál - e neki valamilyen bajt.azt fogod érezni, hogy ami rajtad múlt, megtetted.És ha ehhez az kell, hogy pár napig eszed a kefét, és hánysz, akkor az lesz.De a kisbabád egészsége megér ennyit.Mindent megér!!
2010. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!