Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a párom be...

Mit tegyek, ha a párom be akar szabályozni és semmit nem enged, hogy csináljak? Folyton csak veszekedünk miatta.

Figyelt kérdés

Amióta terhes vagyok, a párom félt, hogy valami bajom lesz. Nem engedi, hogy a hasamon vagy az oldalamon aludjak, mert szerinte árt a babának, pedig elmondtam neki már kismilliószor, hogy nem árt a babának. Képes éjszaka felkelteni, hogy a hátamon aludjak inkább. Ha megyünk boltba, akkor ne toljam a kocsit, ne cipeljek semmit,

Ő csinálja a házimunkát is, nehogy megerőltessem magam. Múltkor is oltári nagy balhé lett abból, mert fel mertem porszívózni a házban. És azt se érti meg, hogy nem jó az, ha egész nap tespedek és nem csinálok semmit, mert többet árt, mint használ. Meg alapból unatkozik is itthon.


Vitát és veszekedést nem akarok minden nap, mert elegem van már, de azt se akarom, hogy beszabályozzon.



2020. jún. 30. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg neki, hogy terhes vagy, nem beteg! A kettő nagy különbség. Egyébként meg ha 9 hónapig szinte nem csinálsz semmit, akkor elsorvadnak az izmaid, abból nagyobb bajod lehet, ha nem csinálsz semmit, mintha csinálnál. Persze ne erőltesd meg magad!🥰
2020. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
A veszekedésről jut eszembe, hogy azt is megérzi a baba...
2020. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
És mondatod azt is hogy a háton fekvés se jó, pont valamelyik nap olvastam
2020. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Ültesd le a párod, és mond el neki ezeket. Az, hogy állandó feszültségben vagy, azzal sokkal többet árt nektek, mint ami előnnyel jár, hogy megpróbál vattába csomagolni.
2020. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
A háton fekvés nem is jó, oldalt kell aludni, amúgy meg állítsd le, gondolom nem most lett ilyen, hanem már korábban is voltak vele gondok.
2020. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
12%

Jézusom! Mit kell ezen problémázni? Én összetettem volna a két kezem, ha a párom átvállalta volna a házimunkát, mert eléggé terhesen éltem meg a terhességet.

Amikor mondjuk egy embernek be van gipszelve a karja, és focizik, akkor gondolom te is jobban vigyázol, nehogy megrúgd a kezét, stb. Te jobban félted az ő karját, mint saját maga. Ugyanez van itt is. Ő szerinte jobban kellene vigyáznod magadra és pihenned kellene, mivel nemsokára szülnöd kell. Nyilván fontos a mozgás, de ha a párod úgy érzi, hogy azzal megerőltetnéd magad, akkor fogadj már neki szót könyörgöm! Ha annyira mozogni akarsz, akkor menj sétálni, vagy terhes tornázz, tök jó kis videók vannak fent a youtube-on. Ha meg unatkozol, nézz sorozatot vagy filmet, esetleg hívj át valakit. Ezzel csak azt fogod elérni, hogy nem fog majd a gyerekkel foglalkozni, mivel te mindig mindent megoldasz, akárcsak a házmunkát.

Pihenj és tornázz! Ez a lényeg. Semmi más. További jó egészséget!

2020. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Egy bizonyos mértékig nincs azza lgond, hogy félt és vigyáz rád, segít neked. Csak nagyon oda kell figyelni, mert előbb-utóbb ez mániává válhat. Nehogy az legyen a vége, hogy egyszerűen bezár a lakásba és ki sem mozdulhatsz. Régebben voltt itt a GyK-n is egy ilyen csaj. Ott a pasi már teljesen begőzölt a végén.

Másrészt meg mi az, hogy unatkozik otthon? Nem dolgozik? Esetleg kereshetne munkát, hogy legyen miből eltartani a családját. Munka mellett talán nem lenne annyi energiája, hogy unalomból téged csesztessen.

Ha a szép szó nem használ, akkor küldd el, mert csak rosszabb lesz.

2020. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg amikor mész orvoshoz, kísérjen el, és beszéljétek át az orvossal, mit lehet, és mit nem.

Ha egy doki szájából hallja, lehet jobban elfogadja.

2020. jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Menj el dolgozni, és akkor nem lógtok egyfeszt egymás nyakán.
2020. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze feltsen, ez normal de Bem beteg hanem terhes vagy.. Ha egészséges a terhesség akkor bármit csinalhatsz.

Nekem az egyuttlettol félt a férjem. Amikor elmondtam neki milliószor h lehet na akkor volt, persze óvatosan. Vidd be legközelebb orvoshoz hogy mit mond hátha megnyugszik

2020. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!