Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki szedett rendszeresen...

Valaki szedett rendszeresen aszpirint várandósan?

Figyelt kérdés
11 hetes terhe vagyok túlsúllyal estem teherbe ezert a védőnő azt mondta hogy minden nap aszpirint kell hogy szedjek. Valaki szedte várandósan? Nekem ez olyan furcsa hogy ilyen gyógyszert írnak fel mikor mindenhol azt hangoztatják hogy csak akkor vegyél be gyógyszert ha nagyon muszáj.. De hátha vannak itt nálam tapasztaltabbak és megnyugtatnak hogy nem árthat a babának.

2020. júl. 1. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokaknak muszáj aszpirint szedni. De azért ne a védőnő döntse már el
2020. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól emlékszem utolsó trimeszterben nem is lehet szedni aszpirint. A védőnő ebben ne döntsön, említsd meg a háziorvosnak, vagy nőgyógyásznak.
2020. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi lombikra járunk, ott is mindig beültetés után szedni kell az aspirin protectet. Sajnos elvetéltem, de egyébként 12.hétig kellene szedni.
2020. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat az lemaradt hogy külföldön élek és itt a védőnő dönti el mit kell csinálnom orvossal nem is talalkozok egész terhesség alatt. Nekem annyit mondott hogy itt ezt ajánlják az orvosok az aszpirin szedését ha van túlsúly a vérhígító hatása miatt. Bár itt a fájdalomcsillapítókat(paracetamol) is nagyon nyomják a kismamának is bármilyen fájdalomra. . :/ Nem tudom mit csináljak. Nekem ez a gyógyszer szedés terhesen nem tetszik amúgy sem veszek be még fájdalomcsillapítót sem ha nem muszáj.. De azt sem akarom hogy baj legyen belőle ha nem szedem. Ja és itt nekem úgy mondta hogy egész terhesség alatt szedni kell.
2020. júl. 1. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok a védőnő dönt akkor az más. Szedd nyugodtan. Veralvadási problémával küzdők, korábbi toxémiások, hellpesek kb végig szedik. Nem ritka ha terhesség alatt szedni kell.
2020. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első terhességem alatt toxémiás voltam, így a másodiknál kapásból javasoltak napi 75mg aszpirint a 36. hétig. Így minden rendben volt végig.
2020. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aszpirin keszìtmènyt terhessègi toxèmia megelőzèsekor szoktak szedetni rendszeresen a kismamàval. Nekem magas kockàzat jött ki a szűrèsen ès szednem kellett, nem is lettem toxèmiàs.
2020. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom javasolta szinten túlsúly miatt a terhességi toxémia megelőzésére. Először én is meglepődtem, de elmagyarázta és utána olvastam. Megnyugodtam és szedem.
2020. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Nekem az orvosom kifejezetten felhívta a figyelmemet ,hogy aspirint kizárólag akkor ,ha mondjuk elviselheteten fejfájásom lenne , de minden ilyen fajta gyógyszer magzatákrosító. Én inkább túléltem azt az egyszeri fejfájast , de nem vettem be ...Furcsa ,hogy ezt ajánlják ,mert mindenhol hangoztatva van ,hogy terhesen nagyon ovatosan a gyógyszerekkel , főleg ,hogy egy csomót nem is lehetne szedni sen az első sem a második trimeszterben...
2020. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
9! Az orvosod valószínűleg nem túl jártas a nehéz terhességekben. Ugyanis hosszú évek óta kezelnek már magabiztosan aspirinnel kismamákat. Pont a magzat és a kismama jól léte miatt. Megfelelő dózisban nincsen magzatkárosító hatása. Viszont élet menthet, vagy koraszülést akadályozhat meg.
2020. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!